Gitary Kirka Hammetta

47


Oto zapowiadany artykuł szczegółowo opisujący gitary na których gra (lub grał) Kirk Hammett – zestawienie jest równie (o ile nie bardziej) bogate co tekst o gitarach Jamesa i również obejmuje wiosła używane od czasów “Kill’em All” po epokę “Death Magnetic”.

Kirk guitars

Jedną z gitar, którą użył na początku swojej kariery w Metallice był to Gibson Flying V #1 black. Tej gitary Kirk najczęściej używał przy nagrywaniu pierwszych trzech albumów. W 1987 roku zamontowane zostały 2 przystawki EMG 81. Z tyłu korpus jest poklejony czarną taśmą. Można było ją oglądać podczas wideo “Cliff’em All pomiędzy utworami “No Remorse” oraz “Metal Militia”. Ostatni raz używał ją podczas promowania płyty “Master Of Puppets”. Firma Gibson wypuściła replikę tej gitary Gibson Kirk Hammett Flying V Prototype. Więcej tutaj. Replikę mogliśmy na żywo oglądać na ostatnim koncercie w San Diego (19 lipca 2013) oraz na Antarktydzie, gdzie zagrał utwory “Sad But True” “Seek & Destroy” (8 grudnia 2013).

Następnym wiosłem Kirka, na którym nagrywał pierwszy album tego zespołu jest “bliźniaczka” Gibson Flying V #2 red. Różniła się jedynie przystawkami. Posiada ona 1 przystawkę Seymour duncan, zaś druga została zaklejona. Różni się także kolorem, jest ona koloru (jak sama nazwa wskazuje) czerwonego z białą maskownicą. Miała także zaklejony jeden z potencjometrów od tone’ów oraz w późniejszym czasie także i przełącznik switch. Można było ją zobaczyć podczas gigów promujących “Kill’em All”, na innych koncertach już jej nie używał.

Kolejną gitarą podczas promocji tej płyty jest Fernandes Flying V. W odróżnieniu do poprzednich gitar posiada tylko jedną przystawkę. Oraz tylko 2 potencjometry, po jednym na volume i tone. Można ją zobaczyć na video “Cliff’em All” podczas wykonywania utworu “No Remorse”. Nie używał już jej po promocji pierwszego albumu Metalliki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Udostępnij to

O autorze

Kaczka