Jaki sposób na covid-19 ma Kirk Hammett? Spędzić czas na Hawajach, a konkretnie na wyspie O’ahu. To trzecia co do wielkości (powierzchnia 1545,3 km²) wyspa w archipelagu i najbardziej zaludniona (905 266 mieszkańców) wyspa stanu Hawaje. Znaczna część mieszkańców wyspy (37%) zamieszkuje stolicę, czyli Honolulu. Właśnie w tym mieście Kirk miał sesję zdjęciową, którą zobaczycie poniżej. Gitarzysta Metalliki łączy zatem uroki życia w mieście z pięknem natury.
Waikiki jest jedną z najsłynniejszych plaż świata oraz jednym z symboli USA, które trzeba zobaczyć. Wzdłuż niej znajdują się liczne wieżowce mieszczące przede wszystkim hotele, co nadało Waikiki charakter plaży miejskiej. Z Waikiki rozpościera się piękny widok na wygasły stożek wulkanu o jakże dobrze nam znanej nazwie… Diamond Head.
Na Hawajach odwiedził Kirka znany fotograf, Ross Halfin, który tak skomentował swoją wizytę:
Mr Kirk Hammett na plaży Waikiki na wyspie O’ahu. Zabraliśmy się do pracy słuchając Judas Priest – Live at The Mudd Club 1979 oraz UFO – Strangers in the Night w wersji Deluxe Box Set. Ostatni raz byłem z Kirkiem na Hawajach w styczniu ubiegłego roku, jeszcze przed pandemią, pomyśleliśmy zatem, że wrócimy w to samo miejsce i zrobimy więcej zdjęć. Sprawdźcie czy jesteście w stanie odgadnąć wszystkie gitary, które są na zdjęciach.
Jeżeli tęsknicie za Kirkiem i jego gitarami, to być może spodoba Wam się koszulka, którą zamówicie TUTAJ.
Zeszłoroczną sesję możecie obejrzeć poniżej (profil Instagram Rossa) lub na jego stronie internetowej (tam znajdziecie 2 dodatkowe zdjęcia).