Gitary Roberta Trujillo

12

W tym artykule omawiamy basy jakie posiada(ł) Robert Trujillo. Jak wiemy doszedł on do zespołu w 2003 roku. Przyjrzymy się jego kolekcji od czasów dołączenia do zespołu. Wiadomo także, że występował on w innych zespołach tj.: Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Mass Mental?, a także u Ozzy’iego Osbourne’a, Jerry’ego Cantrella, Glenna Tiptona czy w zespole Black Label Society. W artykule jest dużo zdjęć więc może się długo wczytywać.

scaled

Jednym basów jakie używał Robert podczas promowania płyty “St. Anger” jest Fernandes Gravity 5 Deluxe #1. Posiada on 5 – strun. Korpus jest z jesionu, a główka z klonu. Przystawki w nim to EMG-HZ. Zaś 2 z potencjometrów ma zaklejone. Pod przystawkami oglądać możemy naklejkę z czerwonym samochodem z napisem “Lo Wariorrs”, oraz drugą pomiędzy gryfem, a przystawką. Można go oglądać w teledyskach do “St. Anger” oraz “Frantic”. Obecnie najczęściej gra na nim utwory “Nothing Else Matters” i “Enter Sandman”.

Następnym basem jakiego używał podczas promocji tej płyty jest Fernandes Gravity 5 Deluxe #2. Jest to 5 – strunowy bas. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Oraz 2 z potencjometrów ma zaklejone. Na korpusie możemy oglądać niebieskie płomienie. Można oglądać go w teledysku do “The Unnamed Feeling” oraz “The Day That Never Comes”.

Kolejnym basem w kolekcji Roberta jest ciemnozielony Fernandes Gravity 5 Deluxe #3. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Także jak poprzednie modele tej firmy posiada on 5 – strun. Nad mostkiem widnieje biała gwiazda. Najczęściej gra na niej “Cyanide”.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #4 jest następnym basem w kolekcji Roberta. Jak nie trudno zauważyć jest to “bliźniak” poprzednich modeli. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Również 5 – strunowiec. Pomiędzy przystawkami jest jasno – niebieska naklejka. Dwa z potencjometrów ma zaklejone.

Kolejny bas z tej serii Fernandes Gravity 5 Deluxe #5 i #6. Pierwszy z nich jest ciemnoniebieski, zaś drugi ciemnozielony. Mają 5 – strun jak prawie wszystkie tej firmy. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Posiada dużą okrągłą naklejkę na korpusie, dokładniej nad mostkiem i przystawkami. Pierwszego można oglądać go w teledysku do “Some Kind Of Monster”. Drugi można zobaczyć na DVD Ozzy’iego Osbourne’a “Live At Budokan”.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #7 i #8 to kolejne basy Roberta. Także są one 5 – strunowe. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Pierwszy z nich jest cały czarny bez naklejek, drugi posiada 2 naklejki, jedną flagę meksykańską pod przystawkami, zaś drugą nad nimi. Drugi model użył podczas występu “Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico” w utworze “Seek & Destroy”.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #9 Roberta. Jest to czerwony, 5 – strunowy bas. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Nie posiada żadnych naklejek na korpusie.

Kolejnym basem jest Fernandes Gravity 5 Deluxe #10. Także 5 – strunowiec. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Posiada on krzyż maltański pomiędzy przystawkami oraz płomienie na główce i korpusie.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #11 jest kolejną “bliźniaczką” Roberta podczas promocji albumu “St. Anger”. Posiada on, tak jak poprzednie jego basy, 5 – strun. Nie ma na nim żadnych grafik ani naklejek.

Kolejnymi basami z tej kolekcji są Fernandes Gravity 5 Deluxe #12 i #13. Pierwszy z nich jest ciemnoniebieski, zaś drugi ciemnozielony. Oba mają identyczne naklejki nad przystawką przy mostku.

1 2 3 4 5 6 7 8
Udostępnij to

O autorze

Kaczka