Tatuaże Jamesa Hetfielda

61


James jest fanem tatuaży. Pokryte nimi ma już całe obie ręce, ma je również na szyi, plecach i klatce piersiowej. Przyjrzyjmy się tym wzorom z bliska i zobaczmy, jak “ewoluowały” z czasem. Uwaga: dużo zdjęć, news może się długo wczytywać.

Ciężko jest sobie obecnie, pewnie większości z nas wyobrazić Jamesa bez tatuaży, prawda? Tak wyglądał parę lat temu. Czy nie uważacie, że trochę dziwnie? Niektóre z tatuaży robił mu Frankie Orange, niektóre Corey Miller z LA Ink, także Sailor Jerry, Erik Inclam, Brian Everett z Route 66, Jack Ruddy, Dennis McPhail i inni. Wszyscy oprócz Millera należą do klubu Beatniks.

James dość późno zaczął się tatuować. Pierwszy z tatuaży jaki zrobił jest prawdopodobnie tym najbardziej znanym i najczęściej przerabianym, czyli Carpe Diem Baby. Obecnie nieznacznie przerobił ten tatuaż, a dokładniej czerwone elementy zastąpił czarnymi oraz przyciemnił płomienie. Ma on przypominać mu o niezbyt miłych wspomnieniach, karty symbolizują tutaj grę Kirka i Cliffa o miejsce do spania, jak wiemy niestety Cliff wygrał i zapłacił za to zwycięstwo śmiercią. Na nich są numery A, 9, 6, 3 czyli data urodzenia jego (A symbolizuje tutaj liczbę 1), płomień ma mu przypominać o tym jak doznał poparzenia na scenie. Tatuaż ten zrobił mu Frankie Orange.

Kolejnym jego tatuażem, który zrobił sobie jeszcze zza czasów Load/Reload/S&M jest pajęczyna, na której widnieje flaga – szachownica, czaszka z tłumikiem w zębach, przez oko przechodzi mu trójząb, pod nią kości do gry, pod napisem na dole jest pik oraz w około napis “Live to win – Dare to fail” (cytat z utworu “Carpe Diem Baby”).

Jednym ze starszych tatuaży Jamesa jest także na piersiach krzyż, obok ręce złożone do modlitwy, które trzymają różaniec oraz imiona dzieci Marcella, Call i Castor. Jego wykonawcą jest Jack Rudy.

Na plecach James ma podkowę z czerwonymi płomieniami i czerwono – czarnym tribalem oraz pod nią napis “Lead Foot”. Tatuaż zrobił mu Erik Inclan.

Jego następnym tatuażem prawdopodobnie nabytym gdzieś w okolicy okresu nagrywania płyty St. Anger jest napis “Faith” do złudzenia przypominający znaczek marki samochodowej Ford. Znaczek ten posiada po bokach skrzydła oraz aureole. Tatuaż zrobił mu Erik Inclan.

James nie tatuuje się rzecz jasna u byle kogo. Poniżej widzimy, jak pracuje nad nim znany z telewizyjnego show “LA Ink” Corey Miller (jego klientami byli m.in. Lemmy Kilmister (Motorhead), Johnatan Davis (Korn), Kerry King (Slayer)). Jeżeli chcecie obejrzeć jego inne dzieła to zapraszam na stronę.

Kolejnym tatuażem jest archanioł Michał walczący z szatanem. Pod nim napis “Lead Us Not To Temptation” (“Nie prowadź nas na pokuszenie”), zrobiony przez Corey’a Millera. Na drugiej ręce w tym samym miejscu ma anioła wstępującego w płomienie (w których możemy zauważyć dłonie Hetfielda), nad którym widnieje oko (symbol Boga). Na piersi ma nutkę. Wykonany został przez Jacka Rudy’iego. Obecnie podobnie jak przy tatuażu z “Faith” James wolną przestrzeń między aniołem, a herbem wytatuował czymś przypominającym mgłę (zrobioną przez Corey Millera).

Kolejne tatuaże posypały się praktycznie jak piasek z worka. Pierwszym z nich jest pajęczyna, na lewym łokciu jest ona wpleciona w krzyż maltański, zaś na prawym przez pajęczynę przechodzą klucze.

Nad aniołem, a pod kartami James wydziarał sobie samochód logo klubu Beatniks, którym jest samochód z karykaturą kierowcy, a nad maską widnieją chmury i pioruny. Jest to klub miłośników zabytkowych samochodów, do których on sam należy.

Pod pajęczyna na lewej ręce James wytatuował sobie swój herb. Można na nim zauważyć, znów dobrze znane nam klucze, mikrofon, gitarę i niestety coś czego nie możemy rozszyfrować, w około oplata go jakiś wąż, w a także jest otoczony płomieniami, a nad herbem korona i napis “Papa Het”. Wytatuował mu go Dannis McPhil.

Na prawej ręce James wytatuował sobie wizerunek Jezusa. Jego wykonawcą jest Frankie Orange.

Na prawej dłoni zrobił sobie “M81” zaś na lewej “F”, które symbolizują miłości jego życia lub po prostu słowo “Family” (czyli rodzina). Pierwsza oznacza zespół i rok powstania, a druga to pierwsza litera imienia jego żony (Francesca – przyp. red.). Prawdopodobnie zrobiony został przez Erika Inclana.

1 2
Udostępnij to

O autorze

Kaczka