Gitary Jamesa Hetfielda

86

W poniższym artykule, macie możliwość przyjrzeć się gitarom Jamesa Hetfielda. Specjalnie dla Was zebraliśmy zdjęcia oraz opisy gitar, których lider Metalliki używał od czasów “Kill’em All’ do “Death Magnetic” – nie tylko tych znanych, ale również wioseł, które nie ujrzały “światła dziennego”.
jamesguitars1

Podczas sesji do “Garage Inc.” użył gitary Gibson 1963 SG. Dostał tę gitarę od Boba Rocka na urodziny (gitara i James są rówieśnikami). Korpus i gryf są z mahoniu, zaś podstrunnica z palisandru. Ten model już różni sie od poprzednich jego gitar. Przystawki 490R/498T Alnico, zaś mostek posiada ABR z Engraved Lyre Vibrola. Ma 4 potencjometry po 2 na tony i volume. Nie jest już ona w produkcji. Na progach jak w standardowych Gibsonach czyli trapezy. Gitarę możemy oglądać w teledysku do “Turn The Page”.

Na trasie “Summer Sanitarium Tour” także mogliśmy oglądać nowy nabytek. A jest nim ESP Explorer #16 JH-2 (Diamond plate). Jest to niemalże kopia poprzedniej gitary ESP Explorer #14. Jest zbudowana z identycznego rodzaju drewna oraz ma taka sama elektronikę jak “bliźniaczka”. Posiada chromową nakładkę imitującą blachę na korpusie. Jest obecnie strojona do C. Mogliśmy oglądać ją raz, podczas gali “MTV Movie Awards 2000″ wykonuje na niej “I Disappear” oraz w “Some Kind Of Monster”.  Jak widzimy, James posiada 2 modele (jak nie więcej) tej gitary.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Udostępnij to

O autorze

Kaczka