Dave Navarro (Jane’s Addiction): “David Gilmour jest moim ulubionym gitarzystą wszech czasów”

0

Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers opowiedział ostatnio o swoich muzycznych preferencjach i zdradził ukochany zespół. Muzyk wspomniał także o ulubionym gitarzyście. W wywiadzie dla  LA Mag powiedział:

Poszedłem zobaczyć Rogera Watersa w tym roku i to sprawiło napływ tylu silnych emocji związanych z muzyką. Dorastałem na tym. Pink Floyd jest moim absolutnie ulubionym zespołem, a David Gilmour ulubionym gitarzystą wszech czasów. Po tym, natychmiastowo puściłem wszystkie ich winyle, jakie mam. To było jak ponowne odkrycie tego zespołu, uznanie muzyki, z którą straciłem kontakt na wiele lat.

To nie koniec odkryć muzyka. Okazuje się także, że powrócił do pasji, jaką darzy winyle:

Tęskniłem za tym doświadczeniem siedzenia z zamiarem słuchania artysty i studiowania go. Wyjęcie płyty z okładki, oglądanie szaty graficznej, czytanie tekstów i po prostu słuchanie. Złapałem za album Jane’s Addiction’s z 1988 r. – “Nothing’s Shocking” na winylu i, człowieku, nie potrafię ci opowiedzieć, jaka fala wspomnień mnie zalała. Przeniosło mnie to z powrotem do studia.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.