Lars Ulrich: “Fani rocka oraz metalu potrafią być konserwatywni”

0

Perkusista Metalliki porusza temat całkiem sporej grupy zwolenników tych gatunków, którzy chcieliby, aby ich zespoły wciąż były takie same. Zarzuca im, że najchętniej sprawiliby, aby grupy były przewidywalne i nie rozwijały się. W jego odczuciu ograniczają swoich idoli, na co nie zgadza się i czemu nigdy według niego nie podporządkował się jego zespół. Wszystko wzięło się od wypowiedzi Larsa z 2012 r., kiedy powiedział, że, gdyby Metallica stała się zespołem, którym inni chcą, żeby była, zabiłoby to ją. Dziennikarz Music Week powrócił do tej sytuacji i poprosił o skomentowanie, na co muzyk odpowiedział:

Miałem na myśli to, że w niektórych, niejako konserwatywnych, sferach hardrockowego świata istnieje takie pragnienie, aby zmusić zespoły do wydawania tych samych nagrań cały czas, z tymi samymi okładkami i kreatywnie tym samym podejściem, żeby być po prostu przewidywalnym. Zawsze mówiłem, że to nie jest typ grupy, jaką jesteśmy zainteresowani, żeby być. Walczymy z czymś takim przez około 3 dekady. Naprawdę lubimy wszystko robić na swój własny sposób.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.