Venom ‘In Nomine Satanas’ – Specjalne wydanie w 40. rocznicę powstania zespołu

0

Wydawnictwo ukaże się 31 maja 2019

Wydanie zawiera 4 pyty winylowe, 2 podwójne albumy, książkę, płytę kolorowaną, plakat i naszywkę na kurtkę. Wszystkie utwory zostały zremasterowane z oryginalnych nagrań. Wydanie zawiera niepublikowane dotąd wersje demo. Dostępne także: ‘the neat anthology’ – podwójny winyl z rozkładaną okładką zawierający 22 utwory oraz 2 x cd z 43 utworami i książeczką .

“Dla mnie Venom reprezentuje bardzo ważny gatunek muzyczny, który podzielił się na inne ważne gatunki. Po nich przyszedł death metal, thrash metal i black metal, które to gatunku wówczas eksplodowały, ale każdy z nich zawdzięczał swoje powstanie jednemu zespołowi – Venom.” Michel ‘Away’ Langevin (Voivod)

“Nie znałem ich wtedy, bo wszystko było świeże. Nie wiedzieliśmy czego szukać, aż usyszałem Venom i wiedziałem, że to jest to!” Jørn ‘Necrobutcher’ Stubberud (Mayhem)

Venom powstał w 1979 roku w Newcastle upon Tyne. Wydane u schyłku ery New Wave Of British Heavy Metal, pierwsze dwie płyty ‘Welcome to Hell’ (1981) i ‘Black Metal’ (1982) uważane są za główną inspirację powstania takich gatunków jak thrash metal i wszystkich gatunków ekstremalnego metalu. Od nazwy drugiego albumu grupy, powstała nazwa gatunku black metal. Klasyczny skład zespołu: Cronos, Mantas i Abaddon nagrał potem dwa albumy studyjne: ‘At War With Satan’ (1984) i ‘Possessed’ (1985) oraz koncertowy ‘Eine Kleine Nachtmusik’ (1986). Inne klasyczne zespoły, jak Metallica, Behemoth, Celtic Frost czy Mayhem wymieniają Venom jako swoją inspirację. Jest to tym samym jeden z najbardziej szanowanych i uznanych zespołów kilku generacji. Venom stale koncertuje, będąc headlinerem wielu dużych festiwali, wydając przy tym nowe albumy.

31 maja dzięki BMG ukaże się specjalne wydanie: ‘In Nomine Satanas’. Będzie to deluxe boxset świętujący 40. rocznicę powstania zespołu. Zawierać będzie oryginalne płyty: od debiutanckiej ‘Welcome To Hell’ z 1981 roku, do ‘Eine Kleine Nachtmusik’ – legendarnego występu grupy w Hammersmith Odeon z 1985 roku. Wszystkie albumy są w wersji winylowej, płyty są kolorowane, a utwory zremasterowane z oryginalnych nagrań. Dodatkowo wydawnictwo zawiera okładki z wytłoczonymi na nich grafikami, plakatami i takimi dodatkami jak np. pierwsze wydania oraz 12 calową książeczka z historią zespołu oraz wywiadami ze wszystkimi muzykami, której autorem jest Dom Lawson.

Dla najbardziej oddanych fanów Venom stworzył dodatkowe wydawnictwo: ‘Sons Of Satan‘. Podwójny album, który zawiera prawdziwe skarby z historii zespołu – niepublikowane dotąd wersje demo, cieszące się często mianem legendy wśród fanów którzy o nich słyszeli, lub mieli okazję poznać je dzięki bootlegom. Wśród tych nagrań pojawi się także najwcześnieszy z nagranych występów zespołu – występ w ówczesnej sali prób zespołu w Westgate Road Church Hall w Newcastle na West End, z 1979 roku, kiedy wokalistą zespołu był Clive ‘Jesus Christ’ Archer. Poza tym, wydawnictwo zawiera demo zespołu z 1980 roku, zarejestrowane w Impulse Studio i kolejne demo z tego samego roku oraz demo wersję ‘At War With Satan’ z 1983 roku.

‘In Nomine Satanas’ zawiera:

4LPs i 2 x 2LP

Welcome To Hell

(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję oryginalnego plakatu oraz wytłoczoną grafiką okładkową)

Black Metal

(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję oryginalnego plakatu oraz wytłoczoną grafiką okładkową)

At War With Satan

(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję 6 stronicowej okładki i imitującą skórę okładkę)

Possessed

(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję oryginalnego plakatu, dodatki i lustrzaną okładkę)

Eine Kleine Nachtmusik

(Tłoczona na winylu pół na pół kolor/czarny. Wydawnictwo zawiera reprodukcje oryginalnych okładek i zawartości)

Bloodlust

(Specjalnie modelowana, kolorowa płyta 7 calowa z grafiką)

Sons Of Satan

(Nowe wydawnictwo zawierające wcześniej niepublikowane nagrania demo. Kolorowany winyl z rozkładaną okładką)

MERCH zespołu:

12 calowa książka z historią zespołu, spisaną przez dziennikarza muzycznego Dom’a Lawsona. Dodatkowo wywiady z Cronosem, Mantasem i Abaddonem. Zawiera wcześniej nie publikowane zdjęcia i inne materiały archiwalne.

Dwustronny plakat z trasy ‘Seven Dates Of Hell’ o wymiarach 90cm x 60cm.

Reprodukcja programu trasy ‘Seven Dates Of Hell’.

Naszywka na kurtkę zespołu.

UWAGA: do pierwszych 300 zamówień z oficjalnego sklepu zespołu będzie dołączona grafika z podpisem Cronosa!

Dostępne jest również wydawnictwo the ‘In Nomine Satanas – The Neat Anthology’, 22 utwory na podwójnym winylu. Wybrane spośród najciemniejszych z utworów Venom, zostały zremasterowane i wydane na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera zdjęcia i archiwalia zespołu oraz wywiady.

Dostępna także werjsa 2 x CD z 43 utworami, opakowanie zawiera książeczkę oraz dwa nie opublikowane utwory.

Witamy w piekle. Czas zostać fanem Venom.

Link do zamówień: https://venomlegions.lnk.to/INSBoxPR

Venom online:

venomslegions.com

facebook.com/officialvenomband

Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665