Motörhead: podwójny singiel ‘Overkill’ i ‘Bomber’ na 7 calowym winylu

0

Specjalne wydanie z okazji Record Store Day 2019

Z okazji międzynarodowego święta niezależnych sklepów płytowych (Record Store Day 2019) Motörhead zapowiedział premierę wyjątkowego limitowanego wydawnictwa. Na podwójnej picture-discowej “siódemce” – wydanej nakładem BMG – znajdą się gruntownie zremasterowane single “Overkill” oraz “Bomber”.

W ramach celebracji 40-lecia przełomowych albumów “Overkill” i “Bomber” – kto wie czy nie najgłośniejszych i najbardziej niepokornych rockowych premier 1979 roku – tytułowe single trafią najpierw do dystrybucji cyfrowej. Ukazały się już one 8 marca, a więc równo w 40 lat po pierwszej winylowej premierze 7-calowego singla “Overkill”:

Okazałe podwójne wydanie singlowych picture-disców to rozkładana okładka, ilustrowana zdjęciami grupy, autorstwa Paula Slattery’ego. Są to fotografie wykonane 8 lutego 1979 roku na tle ikonicznego muralu logo Motörhead przy Harrow Road w londyńskim Paddington.

Aby lepiej poczuć klimat, jaki towarzyszył Ianowi “Lemmy’emu” Kilmisterowi, Eddie’emu “Fast” Clarke’owi oraz Philowi “Philthy Animal” Taylorowi w pamiętnym 1979 roku, warto przypomnieć sobie klasyczne archiwalne nagranie grupy z wykonania live obu singli podczas Top Of The Pops.

2019 rok to 40-lecie premiery przełomowych albumów “Overkill” i “Bomber”. Okrągły jubileusz to doskonała okazja, aby oba tytułowe single ujrzały światło dzienne w gruntownie odświeżonej, limitowanej formie. To jednak nie koniec świętowania – czekajcie na kolejne mocne i ekscytujące newsy, jakie pojawią się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Odwiedzajcie www.iMotorhead.com i bądźcie na bieżąco z pozostałymi aktualnościami!

RSD 2019 – PODWÓJNY SINGIEL NA WINYLU “SIÓDEMCE”

“OVERKILL”

Strona A: “Overkill”

Strona B: “Too Late Too Late”

“BOMBER”

Strona A: “Bomber”

Strona B: “Over The Top”


Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665