Motorhead: Problemy zdrowotne Lemmy’ego w Brazylii

1

W Brazylii odbywa się właśnie wielki festiwal Monsters of Rock, na którym w tym roku grają m.in. Ozzy Osbourne, Kiss, Judas Priest, Accept, Yngwie Malmsteen, Manowar i Steel Panther. Podczas pierwszego dnia, 25 kwietnia, miał zagrać także Motorhead, lecz na parę godzin przed koncertem okazało się, że Lemmy nie będzie zdolny do tego, by wystąpić. Zgodnie ze słowami organizatorów i lokalnych mediów u legendarnego frontmana pojawiły się problemy zdrowotne związane z dolegliwościami gastrycznymi oraz odwodnieniem.

Koncert Motorhead musiał zostać anulowany, ale pozostali członkowie zespołu, Phil Campbell oraz Mikkey Dee, nie zawiedli fanów i mimo wszystko wystąpili z krótkim setem wspierani przez Andreasa Kissera i Derricka Greena z Sepultury.

Tego wieczoru zostały wykonane następujące utwory:
1. Orgasmatron
2. Ace of Spades
3. Overkill

Lemmy obecnie przebywa pod opieką lekarzy i nie będzie mógł wystąpić z zespołem także na dzisiejszym zaplanowanym koncercie.

Na YouTube pojawiły się już filmiki obrazujące całą sytuację pod wymownym tytułem “Motorhead fail”, ale znając ostatnie zdrowotne problemy Lemmy’ego trzymamy kciuki za niego, jak i za zespół i czekamy na koncert w Polsce, który już 6 lipca 2015r. na warszawskim Torwarze.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!