Długo wyczekiwany solowy album Lemmy’ego Kilmistera może ukazać się jeszcze w tym roku

0

28. grudnia 2015 roku świat stracił jedną z najbardziej charakterystycznych postaci rock&roll’a w historii. Dwa lata później może ukazać się album, nad którym Lemmy pracował przez kilkanaście lat przed śmiercią. W rozmowie z Metal Talk Jim Voxx zdradził, że krążek wymaga jedynie ostatnich szlifów.

Wciąż nie wiem, kiedy ten album zostanie wydany, bo znajduje się w rękach menadżerów Motorhead. Lemmy pozostawił wiele nagrań, które trzeba uporządkować, aby przystąpić do dalszych prac. Nie ma żadnego pośpiechu, aby ta płyta ukazała się jak najszybciej, więc spodziewam się ujrzeć ją na półkach sklepów pod koniec tego roku.

Wokalista Motorhead współpracował z Skew Siskin przy kilku okazjach, czego owocem są dwa utwory, które miały ukazać się na debiutanckim, solowym albumie. Kawałki ‘Stand Upon The Mountain’ oraz ‘Don’t Matter To Me’ zostały wyprodukowane przez Voxxa.

Projekt rozpoczął się już w 2003 roku, ale Lemmy nie miał pojęcia, jak ma to wyglądać, więc przyszedł do mnie i zapytał, czy będę z nim pracował – dodaje producent. – Chciał, aby wszystko powstawało w swoim czasie. To było całkowicie inne niż praca w Motorhead, ponieważ musiał pracować nad solowym materiałem jedynie w wolnym czasie. Dałem mu możliwości, aby pracował, gdy tylko zechce. Zawsze mógł do mnie wpaść. Utwory powstawały krok po kroku. Mamy 10 kawałków, które miały być wydane już jakiś czas temu, ale Lemmy nagle zachorował i zrobiliśmy przerwę, ale nagrania są ukończone.

W 2013 roku Lemmy powiedział w jednym z wywiadów, że chciał nazwać nowy album “False Teeth For The Deaf”.

To po prostu czysty rock and roll w pełnej okazałości. Tylko tak mogę opisać ten album. Jest trochę bluesowych wstawek. Nie jest to Motorhead, ale oczywiście są elementy wspólne. – tłumaczył legendany basista.

Możemy spodziewać się, że na płycie usłyszymy utwory z udziałem m.in. Reverend Horton Heat, The Damned oraz Dave’a Grohla.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."