Tony Iommi pojawi się gościnnie na nowej płycie Candlemass „The Door To Doom”

0

Legendarni szwedzcy doom metalowcy wydadzą swój nowy album „The Door To Doom” 22 lutego 2019 r. ze znaczkiem Napalm Records. Zaprezentuje się na nim stary/nowy wokalista – Johan Längqvist. Zaśpiewał on na pierwszym krążku Candlemass „Epicus Doomicus Metallicus” z 1986 r.

Smaczku na pewno dodaje fakt, że w jednym utworze na „The Door To Doom” zagra nie kto inny jak mistrz Tony Iommi! Jego solo można będzie usłyszeć w kawałku ‘Astorolus – The Great Octopus’.

Iommi komentuje:

Candlemass jest główną siłą skandynawskiego heavy rocka i zawsze przyznawali, że mieliśmy wpływ na ich muzykę. Zapytali mnie, czy mogę coś zagrać w utworze, który brzmiał bardzo dobrze, więc pomyślałem: „Czemu nie?”

Lider i basista Candlemass, Leif Edling, dodaje:

Czujemy się zaszczyceni, że Tony Iommi zgodził się zagrać solo w ‘Astorolus’. Utwór został wysłany do jego menedżmentu i, co zadziwiające, mistrz zgodził się, żeby jego potężny Epiphone SG naznaczył nasz utwór. Dla mnie osobiście jest to spełnienie marzeń. Tony Iommi zawsze był moim bohaterem i był światłem przewodnim, jeśli chodzi o ciężką muzykę więc usłyszeć, że polubił nasz kawałek i chciałby w nim zagrać, przyprawiło mnie o dreszcze w całym kręgosłupie! Nadal jestem w szoku! Chwała mu za to, że był tak porządku, żeby go posłuchać. Czapki z głów! Tony Iommi jest i zawsze będzie Bogiem!

Lista utworów „The Door To Doom”:

01. Splendor Demon Majesty
02. Under The Ocean
03. Astorolus – The Great Octopus (feat. Tony Iommi)
04. Bridge Of The Blind
05. Death’s Wheel
06. Black Trinity
07. House Of Doom
08. The Omega Circle

Candlemass kończy nagrywanie nowego albumu z Johanem Längqvistem

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/