Candlemass: Premiera nowego utworu pt. ‘Death Thy Lover’

0

Pomimo obietnic lidera szwedzkiego Candlemass, Leifa Edlinga, zapewniających fanów, że nie pojawi się już autorska płyta kapeli, swoją premierę miał nowy utwór, ‘Death Thy Lover’. Jest to jednak kompozycja promująca nie album, a rocznicową EPkę na 30-lecie zespołu o tym samym tytule. Nagrania zrealizowano jesienią zeszłego roku, z Matsem Levénem na wokalach, współpracującym z zespołem od 2012 roku, kiedy zastąpił Roberta Lowe’a. Premiera zaplanowana jest na 3 czerwca bieżącego roku. Na “Death Thy Lover” znajdziemy następujące 4 kompozycje:

01.Death Thy Lover
02.Sleeping Giant
03.Sinister N Sweet
04.The Goose

W krótkim wywiadzie Leif Elding następująco skomentował decyzję o wydaniu EPki:

Powiedzieliśmy że nie nagramy już nowego albumu, ale musieliśmy coś wydać na 30 rocznicę istnienia zespołu. W ten sposób narodziła się ta EPka.

‘Death Thy Lover’ to kompozycja częściowo utrzymana w duchu Candlemass, częściowo jednak inna niż jakiekolwiek wcześniejsze nagrania. Refren jest nieco “popowy” – nigdy nie sądziłem, że użyję takiego określenia do utworu Candlemass – niemniej główny riff jest zdecydowanie metalowy, a intro przypomina z kolei dokonania Anvil.

Nasz dobry przyjaciel, teraz wokalista, Mats Levén spisał się świetnie. Jest dokładnie tym, czego potrzeba naszym koncertom, jego obecność sprawia, że cały zespół brzmi jeszcze lepiej.

candlemassdeaththylovercdbigger

Udostępnij to

O autorze

Patryk Kowalski