King Diamond: „Songs For The Dead Live” na DVD/Blue-ray w styczniu

0

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o tym, że King Diamond wyda przygotowywane od dawna koncertowe DVD/Blue Ray w najbliższych miesiącach. Nareszcie wiadomo, kiedy ukaże się to wydawnictwo – datę premiery ustalono na 25 stycznia. Wydawcą jest Metal Blade Records.

Jest tylko jeden King Diamond i od ponad trzydziestu lat wielki Duńczyk wydaje klasyczne albumy, a fani pamiętają jego koncerty do końca życia. Być może jedynym minusem posiadania tak potężnego katalogu jest to, że zbyt wiele wspaniałych utworów nie zmieści się na jednej koncertowej setliście. Jednak trudno byłoby znaleźć fana, który nie chciałby usłyszeć niezwykłej płyty „Abigail” z 1987 r. w całości, a „Songs For The Dead Live” uchwycił to dwa razy w różnych miejscach.

Każdy set z dwóch koncertów zawiera osiemnaście utworów – nagrań dokonano 17 czerwca 2016 r. na belgijskim festiwalu Graspop Metal Meeting w Dessel i 25 listopada 2015 r. w The Fillmore w Filadelfii w Pensylwanii – i na każdym można usłyszeć klasyki Mercyful Fate i Kinga Diamonda, w tym ‘Welcome Home’, ‘Halloween’ czy ‘Eye Of The Witch – przed wykonaniem w całości „Abigail”. Królowi na scenie towrzyszą wybitni muzycy: gitarzyści Andy LaRoque i Mike Wead, basista Pontus Egberg i perkusista Matt Thompson, którzy są absolutnie dzicy i wbijają się w widzów niczym młot przez cały czas.

Ruszyła już przedsprzedaż i pod tym adresem można sprawdzić, w jakich formatach ukaże się wydawnictwo i jakie są ceny: metalblade.com/kingdiamond/

Lista utworów:

Graspop Metal Meeting:

01. Out From The Asylum
02. Welcome Home
03. Sleepless Nights
04. Halloween
05. Eye Of The Witch
06. Melissa
07. Come To The Sabbath
08. Them
09. Funeral
10. Arrival
11. A Mansion In Darkness
12. The Family Ghost
13. The 7th Day Of July 1777
14. Omens
15. The Possession
16. Abigail
17. Black Horsemen
18. Insanity

The Fillmore:

01. Out From The Asylum
02. Welcome Home
03. Sleepless Nights
04. Eye Of The Witch
05. Halloween
06. Melissa
07. Come To The Sabbath
08. Them
09. Funeral
10. Arrival
11. A Mansion In Darkness
12. The Family Ghost
13. The 7th Day Of July 1777
14. Omens
15. The Possession
16. Abigail
17. Black Horsemen
18. Insanity

A tym czasem delektujcie się ‘Sleepless Nights’ zarejestrowanym w Fillmore.

King Diamond prezentuje oficjalny trailer koncertowego wydawnictwa „Songs For The Dead Live”

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/