Premiery muzyczne [Marzec]

0

Czy coś może równać się temu wspaniałemu uczuciu, gdy zamykasz się przed paskudną zimą w swoich czterech ścianach wraz z ulubionym albumem? Może. Zestaw świeżutkich premier, które z wielką siłą zaatakują sklepowe półki w marcu. Judas Priest, Editors, Jack White, Jimi Hendrix, Nightwish i wiele więcej. Będzie w czym wybierać!

Cochise – “Swans and Lions” [02.03]

Miesiąc zaczynamy od premiery naszego rodzimego zespołu, który wydaje już 5. album. Czy wreszcie przestaną być kojarzeni tylko z faktem, że wokalistą jest Paweł Małaszyński? Jest na to spora szansa, o czym przeczytacie w naszej recenzji.

Michael Schenker Fest – “Resurrection” [02.03]

Jeśli masz na koncie występy ze Scorpions i UFO, to z pewnością wiesz, jak grać rocka. Czy tym albumem Michael przebije ostatnie dokonania swojego brata?

Blaze Bayley – “The Redemption of William Black” [02.03]

Wielkie dzieło byłego wokalisty Iron Maiden właśnie dobiega końca. Nadszedł czas na ostatnią część trylogii w klimatach sci-fi. Jesteśmy ciekawi, czy finał będzie równie udany, jak poprzednie części.

Ministry – “AmeriKKKant” [09.03]

Kontrowersyjny Al Jourgensen prezentuje jeszcze bardziej kontrowersyjny concept album skupiony na krytyce polityki Stanów Zjednoczonych i jego głównego wroga – prezydenta Donalda Trumpa. “Antifa”, “Wargasm” i “Twilight Zone” to opublikowane do tej pory klipy.

Nightwish – “Decades. An Archive of Song 1996-2015” [09.03]

Zespół, który przez lata zapracował na miano jednego z liderów metalu symfonicznego zaprezentuje nam swoje oblicze na nowej składance, gdzie oprócz zremasterowanych hitów otrzymamy także wersje demo z 1996 roku. 

Three Days Grace – “Outsider” [09.03]

Zespół zamienił luksusowe studio na młodzieńczy garaż i przygotował album, który jest buntem przeciwko kierunkowi, w jakim zmierza ludzkość. Czy Kanadyjczycy tą płytą pozyskują nowe grono fanów?

Jimi Hendrix – “Both Sides of the Sky” [09.03]

Wielki rarytas dla fanów jednego z najlepszych gitarzystów w historii. Trzynaście kompozycji z lat 1968-1970, z czego aż 10 nigdy wcześniej niepublikowanych! To trzeba usłyszeć.

Judas Priest – “Firepower” [09.03]

“Bogowie Metalu” powracają z wielką mocą. Mocą ognia. A kto spróbuje stanąć im na drodze przekona się, że pomimo upływu lat, grupa wciąż zachwyca swoją energią i przebojowością. To jedna z najciekawszych marcowych propozycji. Sprawdźcie też naszą opinię na temat tego albumu.

Editors – “Violence” [09.03]

Zbliżające się, wyprzedane, koncerty Brytyjczyków w Polsce tylko potęgują oczekiwania fanów. W jakim kierunku tym razem podążą Tom Smith i spółka? Według zapowiedzi muzyków otrzymamy materiał mocno elektroniczny, ale nie zabraknie także wyraźnych gitar.

Myles Kennedy – “Year of the Tiger” [09.03]

Przez wiele lat obracał się wśród świetnych gitarzystów. Tym razem jednak nie usłyszymy tutaj solówek Slasha i Tremontiego. Myles Kennedy długo obiecywał fanom ten album, ale słowa dotrzymał. Jesteśmy niezmierni ciekawi, jakie oblicze przedstawi tym razem.

Iggy Pop, Joshua Homme – “American Valhalla” [09.03]

Film dokumentujący nagrywanie jednej z najciekawszych płyt 2016 roku i jednej z najlepszych w dorobku obu muzyków. Iggy odwiedził Josha w legendarnym studio Rancho de la Luna, gdzie finalnie powstało dzieło “Post Pop Depression”.

Illusion – “Anhedonia” [09.03]

Wielki powrót ekipy, której przewodzi “Lipa”. Siódmy krążek w historii ma być powrotem do korzeni. Czego możemy się spodziewać? Według producenta płyty – wpierdolu.

Stone Temple Pilots – “Stone Temple Pilots” [16.03]

Nad zespołem długo ciążyły ciemne chmury, ale dołączenie do kapeli przez Jeffa Gutta wszystko zmieniło. Jednak jak przekonuje wokalista, nie chce on wywrócić świata do góry nogami i możemy spodziewać się dość klasycznego STP.

Jack White – “Boarding House Reach” [23.03]

Jedna z najbarwniejszych postaci rockowej sceny powraca z premierowymi kompozycjami. Jack White zabiera nowy album w trasę i mamy nadzieję, że trafi także do Polski.

Monster Magnet – “Mindfucker” [23.03]

Dave Wyndorf powraca z pierwszym od 5 lat premierowym albumem. Tym razem wraca do korzeni prezentując surowego rock’n’rolla spod znaku The Stooges, choć na płycie znalazł się także cover innej wielkiej inspiracji Dave’a – Hawkwind.

Axel Rudi Pell – “Knights Call” [23.03]

Niemiecki gitarzysta w tym roku wyda swój 17. album. Czy powinniśmy się spodziewać rewolucji. Stanowczo nie.

Rotting Christ – “Their Greatest Spells: 30 Years of Rotting Christ” [23.03]

Moda na składanki nie mija, o czym świadczy decyzja Rotting Christ. Niewątpliwie przez 30 lat uzbierało się wiele świetnego materiału, więc jeśli nie jesteście na bieżąco z dokonaniami grupy, to ta propozycja jest właśnie dla Was.

Napalm Death – “Coded Smears And More Uncommon Slurs” [30.03]

Na premierowy album od Napalm Death jeszcze chwilkę poczekamy. Ale na osłodę dostajemy rarytasy z lat 2004-2016 i 90-minut muzyki na dwóch płytach.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."