Sunnata zapowiada nowy album tytułowym singlem ‘Outlands’

0

Sunnata to zdecydowanie jedna z najprężniej rozwijających się marek doom metalowych w Polsce! Po niespełna dwóch latach formacja powraca z nowym albumem  – “Outlands”, którego premiera odbędzie się już 23 marca. Dzięki uprzejmości samej kapeli, jak i amerykańskiego magazynu Decibel, już teraz możemy zapoznać się z tytułowym utworem.

Zdaniem kapeli, wybór ‘Outlands’ na singiel był naturalnym wyborem, gdyż łączy wszystkie aktualne inspiracje kapeli:

Wybraliśmy tytułowe ‘Outlands’, ponieważ to połączenie wszystkich naszych inspiracji, które wpłynęły na brzmienie nowego albumu. To szalona szamańska wędrówka i opowieść o samopoświęceniu, jako sposobie na odkrycie prawdy za tym stojącej.

Muzycy potwierdzają, iż brzmienie uległo ewolucji, nie zatraciwszy przy tym tożsamości Sunnaty:

Im dłużej pracowaliśmy nad naszym trzecim albumem, tym bardziej byliśmy zaskoczeni rezultatem. ‘Outlands’ było jednym z pierwszych napisanych utworów i zdecydowanie jest dobrym reprezentantem. Pokazuje ewolucje naszego brzmienia. Brzmienia, które zdecydowanie bardziej zostało popchnięte w kierunku współczesnej psychodelii, połączonej z silnymi wpływami lat 90. oraz odrobiną rytualizmu i brzmień doom w tle. Przebyliśmy z tym materiałem ponad roczną podróż i czujemy, że pokazuje ona jeszcze inną twarz Sunnaty. Pozwalamy płynąć sobie z prądem. Żadnych granic. To pierwszy smaczek zwiastujący to co się wydarzyło. Utwórzcie umysły i doświadczcie tego.

Za fenomenalną oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada niezawodny polski ilustrator – Maciej Kamuda, który współpracował już z kapelą przy okazji poprzednich grafik.

Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio, z kolei za miks i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z Satanic Audio. Prawdopodobnie szykuje się więc kawał rytualnej, nastrojowej, a zarazem przygnębiającej muzyki!

Przypominamy, że nowych utworów będzie można posłuchać na żywo już 25 marca podczas koncertu zorganizowanego właśnie z powodu premiery “Outlands” w warszawskiej Hydrozagadce. Towarzyszyć im będą ROSK oraz Black Tundra!


Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.