„Master Of Puppets” Metalliki najlepszym albumem lat 80. według czytelników portalu Louder

0

Muzyczny portal internetowy Louder (lub Louder Sound) przeprowadził kilka dni temu wśród swoich czytelników głosowanie na najlepszą płytę lat 80. Udział w nim wzięło 35.000 osób. Słynny krążek Metalliki wyprzedził inne klasyczne wydawnictwa m.in. Queen, Judas Priest, Prince’a, Kate Bush, AC/DC czy Guns N’ Roses.

Mówi Scott Rowley, Dyrektor ds. Treści Loudera:

W latach 80. wiele mainstreamowego metalu brzmiało kiepsko. Była to era Reagana i Thatcher, AIDS i apartheidu a wszyscy śpiewali o dziewczynach i martwili się o swoje włosy.

Pierwsze trzy albumy Metalliki brzmiały wściekle w porównaniu z nimi – sfrustrowane, gniewne i prowokujące – i były idealną ścieżką dźwiękową tamtych czasów.

Na liście znalazły się też inne płyty Metalliki. Całe zestawienie znajduje się pod tym linkiem: www.loudersound.com/features/the-50-best-albums-of-the-80s

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/