Mariusz Duda z nowym, solowym projektem

0

Mariusz Duda, wokalista formacji Riverside i twórca projektu Lunatic Soul zaprezentował nowy singiel. Tym razem sygnowany jego imieniem i nazwiskiem. ‘The Song of Dying Memory’ to utwór, który rozpoczyna cykl piosenek noszący nazwę ,,Subcutaneous songs”. 

Po przesłuchaniu tej delikatnej, akustycznej ballady nasuwa się myśl, iż pozostałe piosenki w ramach projektu będą równie poruszające i wprowadzające w stan wewnętrznego ciepła i spokoju. Tak brzmi ‘Song of Dying Memory’. Duda stworzył pewnego rodzaju “muzyczny koc”, pod którym chciałoby się grzać, spędzać czas i szukać pod nim oderwania od rzeczywistości. 

Na swojej stronie internetowej, Duda opisuje projekt jako…

zbiór kompozycji niezależny od Riverside i Lunatic Soul. To możliwość stworzenia innego muzycznego świata. Nawiązującego jak najbardziej do tych już znanych, ale stanowiącego początek nowej drogi, nowego wymiaru, nowej formy poszukiwania spokoju.

Wokalista poinformował, że utwory w ramach “Subcutaneous songs” będą pojawiać się raz na jakiś czas. Mają być “oderwane od od dużej płytowej formy, niech przypominają puzzle, fragmenty czegoś większego, co narodzi się późniejszym czasie” – pisze artysta.

Więcej informacji dotyczących projektu znajdziecie na stronie internetowej Mariusza Dudy lub na jego facebookowym fanpage’u.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Totalny muzyczny freak. Muzyka wypełnia każdy element mojego życia, nie ma mnie bez niej, nią żyję. Gitarzystka,wokalistka, autorka tekstów, manager kilku poznańskich zespołów. W brzmieniach szukam czegoś, co mnie zahipnotyzuje i powali na kolana. Soczystość gitar i warstwa tekstowa są dla mnie najważniejszym elementem w szeroko rozumianym rock’n’rollowym graniu. Jednak największą miłością darzę wszystko co progresywne, nieprzewidywalne i emocjonalne.