Riverside rozpocznie nagrywanie nowej płyty

0

Polski zespół właśnie zakończył wiosenną trasę “Towards The Blue Horizon Tour”. Grupa powróciła na scenę w lutym tego roku po ponad rocznej przerwie. Było to spowodowane nagłą i niespodziewaną śmiercią jednego z członków – gitarzysty Piotra Grudzińskiego, którego póki co zastępuje Maciej Meller. Riverside wydało oświadczenie na facebooku, w którym podzieliło się swoimi planami na drugą część 2017 r.

Nasza kwietniowo-majowa edycja trasy “Towards The Blue Horizon Tour” zakończyła się fantastycznym koncertem w Krakowie i wręczeniem złotej płyty za LFTM. Zagraliśmy w tym roku dokładnie 30 koncertów. I wystąpiliśmy przed najlepszą publicznością na świecie. Z ręka na sercu potwierdzamy to, co mówiliśmy Wam przed każdym bisem. My już nie mamy zwykłych fanów, mamy rodzinę. Dzięki Wam i dla Was jesteśmy.

W tym roku czeka nas kilka planów. Chwilowo odpoczywamy po trasie (z wyjątkiem paru zapracowanych członków zespołu ;-)), ale już niedługo powracamy z letnimi koncertami oraz jesienną edycją trasy “Towards The Blue Horizon”, podczas której zawitamy do Danii (po raz pierwszy), Szwecji, Finlandii i Norwegii. Myślimy jeszcze o zagraniu w trzech miastach w Polsce, w których dawno nie występowaliśmy. W tym roku również rozpoczniemy nagrania naszego nowego studyjnego albumu, ale o tym wszystkim w następnych newsach.

Dziękujemy, że jesteście i spokojnego weekendu wszystkim!

Póki co zespół, po tym jak dał 30 występów w Polsce i Europie Zachodniej, chwilowo zakończył koncertowanie i powróci do niego podczas jesiennej edycji trasy “Towards The Blue Horizon”. Fani będą jednak mieli okazje zobaczyć grupę w sierpniu na Prog In Park w Warszawie, gdzie wystąpi u boku między innymi zespołu Opeth. 

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.