Lars Ulrich wskazuje swoje ulubione okładki Metalliki

0

Przyciągają uwagę, wprowadzają w odpowiedni nastrój, czasem szokują – okładki zawsze były nieodłącznym elementem albumów muzycznych.  Na hasło ‘Master of Puppets’ pierwszym co przychodzi na myśl jest las…krzyży skąpany w czerwonawym świetle i wielkie ręce pociągające za sznurki. Słysząc ‘Ride The Lightning’ przed oczami staje krzesło elektryczne, ‘Black Album’, poza epileptycznym teledyskiem do “Enter Sandman”, kojarzy się przede wszystkim z ledwie widocznym wężem na czarnym tle… wymieniać można w nieskończoność.

W ostatnim wywiadzie, udzielonym magazynowi Maxim, Lars Ulrich zapytany został o to, którą okładkę Metalliki darzy największą sympatią. Jak się okazuje nie jest to żaden ze wspomnianych wyżej albumów. Na czele stawki perkusista stawia ‘Load’ i ‘Reload’ – bliźniacze wydawnictwa z 1996 i 1997 roku:

Nie jestem fanem wybierania ulubieńców… ale ‘Load’ i ‘Reload’ mają wspaniałe okładki autorstwa Andresa Serrano.  One zawsze będą miały specjalne miejsce w moim sercu. Kocham go jako artystę. Uwielbiam jego sztukę. Bardzo się cieszę, że braliśmy go pod uwagę podczas tworzenia tych dwóch płyt. To są prawdopodobnie moi faworyci.

Wybór Larsa może zaskakiwać, okładki wywołały swego czasu sporo kontrowersji. ‘Load’ zdobi zdjęcie “Semen and Blood III”  przedstawiające krowią krew wymieszaną z… nasieniem artysty, ‘Reload’ może pochwalić się podobnym “skarbem” nazwanym dumnie “Piss and Blood XXVI”

 

 

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik Thrashu i klasycznego Heavy Metalu. Nie pogardzi także dobrym rockiem, a nawet lżejszymi brzmieniami. Fan Metalliki odkąd tylko sięga pamięcią. Absolutnie zakochany w „...And Justice for All" i prawdopodobnie największy na świecie fan Black Sabbath.