Lars Ulrich w wywiadzie sprzed 30 lat: “Zrobiliśmy to po swojemu”

0

 

Dokładnie 30 lat temu, 18 marca 1985 r. odbył się koncert w Vancouver (Kanada) w ramach trasy Ride the Lightning Tour. Z tej okazji przetłumaczyliśmy dla Was fragmenty wywiadu z 21-letnim Larsem Ulrichem, który został przeprowadzony tamtego dnia.

Lars o pierwszych występach Metalliki w Los Angeles (w klubach takich jak Whiskey A Go Go, czy Roxy):

W Los Angeles na początku było dziwnie. Ponieważ my po prostu wyszliśmy i zrobiliśmy to po swojemu. Na początku byliśmy trochę jakby wstrętni. Nie mówię, że już nie jesteśmy (śmiech), ale po prostu wyszliśmy i zrobiliśmy to. To było w czasie, kiedy zespoły takie jak Ratt i Mötley Crüe grały w klubach w Los Angeles.

Więc były tam wszystkie te zespoły z ładnymi fryzurami i eyelinerem na oczach i wtedy wyszliśmy my – w koszulkach Motörhead i po prostu graliśmy szybki, dynamiczny speed metal przez godzinę.

Nie sądzę, aby tamci ludzie w L.A. mogli naprawdę zrozumieć co my wtedy robiliśmy. Więc zaczęliśmy szukać innego rynku, który okazał się być w San Francisco. Tam z góry znaleźliśmy naprawdę dobry oddźwięk.

metallica

Ulrich o kasecie “No Life ‘Till Leather”:

Istnieje ogromna społeczność, gdzie wiele osób rozsyła taśmy, ocenia je i ma małe magazyny i tego typu rzeczy. Znałem kilkoro ludzi, którym wysyłałem kasetę i każdy kopiował ją i wysyłał do kolejnych pięciu ludzi itd. (…) Kiedy wydaliśmy to (“No Life ‘Till Leather”), była to jedyna taka rzecz z Ameryki, która brzmiała w taki sposób.

O tekstach na “Ride the Lightning”:

Przygnębiające? Negatywne? No, nie wiem. Nie sądzę, że powinieneś zacząć wrzucać teksty o czerwonych różach, kwiatkach i jak piękne jest wszystko w rodzaj muzyki jaki gramy. Mam na myśli rzeczy, takie jak “dzisiaj wyszedłem do ogrodu, zerwałem różę i dałem ją mojej dziewczynie”.

A najważniejsze jest to, że nie próbujemy włożyć naszych przekonań w czyjeś usta, albo mówić ludziom “To jest sposób, w jaki musisz myśleć o krzesłach elektrycznych”. Albo “To jest sposób, w jaki musisz myśleć o wojnie jądrowej”. My po prostu robimy swoje i ludzie mogą interpretować to, w jaki sposób chcą.

Na straight.com znajdziecie cały wywiad.

Udostępnij to

O autorze

ogo

Jak mawiał Fryderyk Nietzsche "Życie bez muzyki byłoby pomyłką". W poznawaniu muzyki kieruję się zasadą - nie ograniczaj się. Szczególne miejsce w moim sercu jest zarezerwowane dla Metalliki i Anathemy, a definicją szczęścia są dla mnie ich koncerty. "Drink, fuck & 666" ~ Brüdny Skürwiel