Lars Ulrich o nowej trasie w Ameryce Północnej: “Jesteśmy naprawdę podekscytowani, żeby tam wrócić.”

0

Niedawno Metallica ogłosiła swoją trasę koncertową po Ameryce Północnej, która obejmie aż 25 dat. Trasa “WorldWired Tour 2017” ruszy 10 maja w Baltimore (Maryland) i potrwa aż do 16 sierpnia, kiedy Metallica zagra na Commonwealth Stadium w kanadyjskim Edmonton (prowincja Alberta). Po zakończeniu trasy w Ameryce, wszyscy spodziewamy się, pojawiającej się na razie w plotkach, jesiennej trasy zespołu po Europie. Wstępne potwierdzenia możemy znaleźć, chociażby w zapowiedzianym koncercie w Kopenhadze, który zespół przełożył na początku miesiąca na wrzesień, z powodu choroby Jamesa Hetfielda.

W oficjalnej informacji prasowej zespół określił nieco charakterystykę WordlWired Tour w Ameryce:

To był jeden z najgorzej strzeżonych sekretów w świecie koncertów i jesteśmy tutaj, aby ogłosić to w końcu oficjalnie… tak, WorldWired tour trafia na drogi Ameryki Północnej tego lata, jako nasz pierwszy rozszerzony tour w Stanach i Kanadzie od 2009 roku! Fiu… to z pewnością było zbyt długo i jesteśmy więcej niż zafascynowani odwiedzeniem naszych przyjaciół w Ameryce Północnej. Jesteśmy również podekscytowani, żeby ogłosić, że po dołączeniu do nas w ubiegłym roku w Minneapolis, Avenger Sevenfold i Volbeat, zadeklarowali się jako główny support.

Będziemy odwiedzać głównie stadiony piłkarskie i bejsbolowe z kilkoma festiwalami wkręconymi pomiędzy wraz z (jeszcze raz!) udziałem w wielkim otwarciu uroczystości celebrujących ponownemu otwarciu Nassau Koleseum w Nowym Jorku.

Ostatnio na temat trasy wypowiedział się dla “The Ringer” Lars Ulrich:

Zagraliśmy dwa stadionowe koncerty w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku — jeden w Minneapolis i jeden w San Francisco — oba z nich wyszły znakomicie. Granie ponownie na stadionach w Ameryce, wszystko, po prostu porządek cykli. Grasz na kilku arenach, na kilku festiwalach, robisz to, robisz tamto. Nigdy nie bierzesz tego jako nadane. Więc, kiedy zagraliśmy te dwa koncerty stadionowe w zeszłym roku i oba z nich wyprzedały się w 12 sekund, czy coś podobnego, dodało nam to wystarczająco pewności siebie, że mogliśmy to zrobić. Nie robiliśmy żadnej stadionowej trasy po Ameryce od 14 lat, więc dodało nam to przekonania, żeby powiedzieć, ‘Dajmy temu jeszcze jeden strzał’. Więc zdecydowaliśmy się ustawić lato 2017 pod stadiony.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani do powrotu tam i nie tylko, żeby odwiedzić mnóstwo miejsc w Stanach i Kanadzie, gdzie nigdy wcześniej nie byliśmy, ale również dlatego, że dostanie szansy zrobienia tego na stadionach jest naprawdę zajebiście cool.

Wyjątkową okazją obdarzeni zostali fani, którzy przybędą na koncert w Mexico City, do każdego z biletów dołączona będzie płyta nowego albumu Metalliki, w wersji podstawowej.

metallica_worldwiredtour

May 10 – Baltimore, MD – M&T Bank Stadium
May 12 – Philadelphia, PA – Lincoln Financial Field
May 14 – East Rutherford, NJ – MetLife Stadium
May 17 – Uniondale, NY – The New Coliseum Presented by NYCB
May 19 – Foxborough, MA – Gillette Stadium
May 21 – Columbus, OH – Rock On The Range MAPFRE Stadium
June 4 – St. Louis, MO – Busch Stadium
June 7 – Denver, CO – Sports Authority Field at Mile High
June 11 – Houston, TX – NRG Stadium
June 14 – San Antonio, TX – Alamodome
June 16 – Dallas, TX – AT&T Stadium
June 18 – Chicago, IL – Soldier Field
July 5 – Orlando, FL – Camping World Stadium
July 7 – Miami, FL – Hard Rock Stadium
July 9 – Atlanta, GA – SunTrust Park
July 12 – Detroit, MI – Comerica Park
July 14 – Quebec City, QC – Festival D’Ete de Quebec
July 16 – Toronto, ON – Rogers Centre
July 19 – Montreal, QC – Parc Jean-Drapeau
July 29 – Los Angeles, CA – Rose Bowl
August 4 – Phoenix, AZ – University of Phoenix Stadium
August 6 – San Diego, CA – Petco Park
August 9 – Seattle, WA – CenturyLink Field
August 14 – Vancouver, BC – BC Place
August 16 – Edmonton, AB – Commonwealth Stadium

Udostępnij to

O autorze

Muzyka to jedna z moich największych pasji, która pozwala mi czerpać z życia niesamowitą radość. Uwielbiam dzielić się swoim przeżywaniem muzyki, zarówno w postaci pisemnej, jak i werbalnej, niekiedy jednak też zupełnym milczeniem. W muzyce najbardziej doceniam rock, metal, punk i grunge. Na prośbę o wymienienie ulubionego zespołu, wymieniam przynajmniej kilkanaście. Co więcej: audiofil, kolekcjoner i koneser muzyki: płyt CD/DVD/Vinyli, student informatyki, wielbiciel rowerów szosowych. Jimmy Page: "Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie." Ludwik Van Beethoven: "Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety."