David Gilmour już za tydzień na żywo we Wrocławiu i… w polskiej telewizji!

0

Legenda rocka na jeden scenie z Leszkiem Możdżerem i Zbigniewem Preisnerem wystąpi w sobotę 25 czerwca na pl. Wolności, między Opera Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki. Mimo, że 25 tysięcy biletów na to wydarzenie sprzedało się w oka mgnieniu, fani rocka i muzyki gitarowej będą mogli zobaczyć koncert na żywo przed telewizorem – pierwsza część koncertu rozpocznie się o 21:45 w TVP2, a druga – od. 23:10 w TVP Rozrywka. Patrząc na oprawę dotychczasowych koncertów Mistrza, przed nami naprawdę niezwykła uczta audio-wizualna!

David Gilmour przyjeżdża do Polski także w ramach promocji swojej ostatniej płyty „Rattle That Lock”. Pierwszy od prawie 10 lat koncept-album byłego wokalisty i gitarzysty Pink Floyd porył się w Polsce Złotem. Jego inspiracją była druga księga ‘Raju Utraconego’ Johna Miltona, opowiadająca o wygnaniu Szatana z królestwa niebieskiego i jego podróży przez Pandemonium, Czyściec i Chaos. Wśród gości na płycie pojawił się m.in. więzienny chór The Liberty Choir, tekst na płytę napisała wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna – Polly Samson. Nie tylko polskich fanów zelektryzowała także wiadomość, że orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta pracował przy swojej poprzedniej płycie.

Album dostępny jest na płycie CD (elegancka twarda oprawa, książeczka z tekstami i zdjęciami z pracy nad płytą), na winylu (z kodem do pobrania płyty w wersji cyfrowej) a także w specjalnych boxach CD+DVD oraz CD+Blu-Ray. Każdy z nich oprócz dodatkowego materiału audio-video (nagrania z prób, wersje live, filmy dokumentalne) zawiera także księgę drugą ‘Raju Utraconego’ oraz memorabilia (kostka do gry, pocztówki, plakat).

Naszą recenzję “Rattle That Lock” znajdziecie tutaj. Po szczegóły koncertu zajrzyjcie TU.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!