Kirk Hammett: wideo z wystawy „It’s Alive! Classic Horror And Sci-Fi Art From The Kirk Hammett Collection”

0

Gitarzysta Metalliki to wielki fan horrorów, a także zapalony kolekcjoner klasycznych plakatów z filmów grozy i sci-fi. Od 13 lipca w Royal Ontario Museum w Toronto trwa wystawa kolekcji Hammetta, która potrwa do 5 stycznia 2020 r.

Można podczas niej zobaczyć 90 prac, które dają wgląd w ewolucję horrorów i filmów science-fiction oraz sposób, w jaki grały na obawach społecznych w tamtych czasach. Hammett uznaje swoją kolekcję plakatów za źródło inspiracji dla własnej twórczości muzycznej. Wystawa obejmuje plakaty filmowe, a także kolekcjonerskie gitary, maski potworów i rzeźby.

Muzyk powiedział w wywiadzie dla Exclaim!:

Toronto to miasto horrorów. To świetna północno-wschodnia stolica horrorów. W Toronto jest wielki rynek filmów tego typu i myślę, że miasto też zdaje sobie z tego sprawę.

Kirk jest kolekcjonerem przedmiotów z filmów grozy, odkąd skończył pięć lub sześć lat, a przedmioty te obejmują całą ich historię, począwszy od takich obrazów jak „Frankenstein” do filmów z lat 70. i 80. XX wieku. Jego kolekcja uważana jest za jedno z najbardziej znaczących archiwów w historii tego gatunku filmowego.

Kirk Hammett:

Wybrane elementy to te, które mają największe znaczenie. Mam również tendencję do skłaniania się ku tym, które są bardziej ilustracyjne i mają pewną atrakcyjność wizualną. Film taki jak „Nosferatu” jest naprawdę ważny, ponieważ jest to pierwszy film o wampirach i nie ma prawie żadnego materiału, który przetrwałby z lat 20.

Poniżej wideo przedstawiające kolekcję Kirka.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/