Adrian Smith z Iron Maiden wypowiada się na temat wykorzystywania taśm przez zespoły podczas koncertów

0

Koncerty Iron Maiden to już legendarne spektakle, a zespół w ich trakcie daje z siebie wszystko, aby zadowolić swoich fanów. W wywiadzie dla New York Post gitarzysta Żelaznej Dziewicy, Adrian Smith, wypowiedział się na temat używania przez niektóre grupy podkładów z taśm podczas występów.

Dla muzyka poleganie na przygotowanych w tym celu ścieżkach na koncertach jest niepokojące.

Adrian Smith:

Widzę to u wielu młodszych zespołów i nie sądzę, żeby to było dobre. To znaczy, muzyka staje się teraz bardzo stechnicyzowana. Są skomputeryzowane systemy nagrywania, których używamy, ale myślę, że robimy to bardziej dla wygody niż dlatego, że musimy. Koncertowaliśmy z kilkoma zespołami, które używały taśm – to nie jest prawdziwe. Powinno się grać na żywo; to ma być na żywo. Nie zgadzam się na używanie taśm. To prawdziwy wstyd.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/