Billy Corgan: “D’arcy Wretzky nigdy nie wróci do The Smashing Pumpkins”

0

Jeden z najgłośniejszych powrót ostatnich miesięcy z pewnością należy do The Smashing Pumpkins. Grupa zaprezentowała nowy singiel, jednak największe kontrowersje wciąż budzi brak miejsca dla D’arcy Wretzky wśród członków zespołu. Billy Corgan zapowiedział, że artystka nigdy nie wróci do grupy.

To zamknięty temat. Przez ostatnie 2 lata staraliśmy się odbudować most pomiędzy nami, a na końcu D’arcy zdecydowała, że nie będzie częścią reunionu. Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby ją nakłonić. Mogła nawet nie jechać z nami w trasę lub występować okazjonalnie. 

Nalegała, że pomimo 19 lat przerwy, w czasie których nie występowała na scenie, potrafiłaby grać 3-godzinny koncert. Ale to niemożliwe. Pomimo jej deklaracji ostatecznie zrezygnowała z jakiegokolwiek udziału. Wtedy podjęliśmy decyzję, żeby iść dalej.

To dobry wybór i mimo, że żałujemy, że nie ma jej z nami, to najbardziej szkoda nam fanów. Robiliśmy to dla nich. Prosili nas o pełny reunion od dawna.

Jesteśmy zawodowcami i wiemy, że ludzie płacą, żeby obejrzeć długi, świetny koncert. W tym składzie jesteśmy w stanie im to dać. Żałujemy, że tak wyszło, ale życie toczy się dalej.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."