Smashing Pumpkins powrócą w oryginalnym składzie?

0

Billy Corgan kombinuje. Po zakończonej akustycznej trasie zespołu, w której udział wzięli jej starzy członkowie Jimmy Chamberlin i (niespodziewanie) James Iha, a także Jeff Schroeder, Sierra Swan i Katie Cole, Corgan planował nagranie akustycznego albumu Smashing Pumpkins. Jak zwykle w ostatnim czasie zmienił plany – okazało się, że akustyczna płyta ukaże się pod jego nazwiskiem, a ze Schroederem (który pozostawał długoletnim członkiem Pumpkins po reaktywacji w 2005 roku), Swan i Cole założył nowy zespół, który nie ma jeszcze nazwy ani konkretnych planów.

Ruch ten może zapowiadać powrót oryginalnego składu Smashing Pumpkins z Chamberlinem, Ihą oraz prawdopodobnie D’Arcy Wretzky na basie, którzy ostatni raz wystąpili razem w 2000 roku. Jak na razie Corgan nie potwierdza ani nie zaprzecza tym doniesieniom, w filmie umieszczonym na swoim facebooku powiedział tylko o “interesujących planach”:

Dzieje się coś wielkiego. Mamy plany. Nie mogę jeszcze nic powiedzieć, ale to będzie interesujące.

Według źródła Consequence of Sound Billy rzeczywiście planuje wielki powrót zespołu i wysyła oferty do organizatorów przyszłorocznych letnich festiwali. Pomimo, że swoich byłych kolegów jeszcze niedawno nazywał “małoduszną narkomanką” (Wretzky) i “kupą gówna i jednego z najgorszych ludzi jakich spotkałem” (Iha) to wobec ostatnich wypowiedzi wygląda na to, że topór wojenny został zakopany:

Kiedy mówisz o naturalnym ludzkim instynkcie przebaczenia i uleczenia relacji, myślę, że to nigdy się nie kończy. To ludzka rzecz, nie ma nic wspólnego z zespołem lub ludźmi tworzącymi wspomnienia.

Corgan zapewnia jednak, że na razie skupia się na swoim solowym albumie:

Ukończyłem właśnie nowy album solowy, o którym więcej szczegółów powiem w niedalekiej przyszłości, lecz jest już nagrany i w większości gotowy. Nie wiem kiedy się ukaże, ale nagrałem go w 2 tygodnie w Kalifornii. Wszystkie piosenki są nowe, więc jest to ekscytujące.

Można jednak przypuszczać, że wspomniana płyta ukaże się niebawem – tak, by Billy zdążył ją wypromować przed reaktywacją, która miejmy nadzieję nastąpi, bo na pewno byłaby ogromnym wydarzeniem nie do pomyślenia jeszcze parę miesięcy temu.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!