Wspólna trasa Marilyn Manson i Smashing Pumpkins. Zobacz konferencję prasową.

0

Już 7 lipca rozpocznie się 23-koncertowa północnoamerykańska trasa dwóch grup, które w latach 90-tych między innymi wyznaczały kierunek muzyce rockowej – Marilyn Manson i The Smashing Pumpkins. Na trasie nazwanej “The End Times Tour” grupa Mansona będzie promować ostatni album “The Pale Emperor” ze stycznia 2015, natomiast zespół Corgana “Monuments to an Elegy” wydany miesiąc wcześniej.

Manson i Corgan, którzy w przeszłości darzyli się sympatią (Billy m.in. pomagał przy tworzeniu jednej z najsłynniejszych płyt Mansona, “Mechanical Animals”) przez ostatnie 15 lat nie odzywali się do siebie. Ich przyjaźń ponownie rozkwitła dopiero w zeszłym roku dzięki Courtney Love, która na dowód pojednania wstawiła na swojego Instagrama takie oto zdjęcie:

See all hatchets buried and true love never dies in the heart @billy #billybaby @marilynmanson you’re awesome baby xc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Courtney Love Cobain (@courtneylove)

18 maja w Chicago, czyli rodzinnym mieście Billy’ego odbyła się godzinna konferencja prasowa z obydwoma frontmanami, którzy najpierw odpowiadali na pytania prowadzącego, a następnie zgromadzonych fanów. Oto najciekawsze fragmenty i cytaty:

Manson na temat ponownego odkrycia “Mellon Collie and the Infinite Sadness” – najbardziej popularnego, dwupłytowego albumu Smashing Pumpkins:

Przyznam się do winy. Wiesz, że kiedy album się ukazał, tak naprawdę nie słuchałem drugiej płyty tak jak pierwszej, a na drugim CD jest o wiele więcej wspaniałych piosenek, niż się spodziewałem, lecz lekceważyłem je. To wina Twiggy’ego [gitarzysty Mansona], bo zgubił drugą płytę w naszym pieprzonym autokarze.

Manson na temat słuchania nowej muzyki:

Lubię włączać Imagine Dragons gdy ktoś mówi, że mnie to wkurza. Włączam wtedy Imagine Dragons, bo to jest jak kara. Lubię tę piosenkę, ale nienawidzę tego, że mi się podoba, więc stosuję to jako karę dla wszystkich w pomieszczeniu.

O garderobie Mansona:

Corgan: Jego garderoba jest dokładnie taka, jaką sobie wyobrażacie. Jest dziwna. Kiedy wchodzisz, myślisz “Wow, jest taka… jaka mi się wydawała, że będzie.” Wszystko jest czarne, a ściany są plastikowe.

Manson: Proszę, by ściany były czarne, to znaczy prosiłem dawno temu. Nie wiem kiedy to stało się częścią ridera.

O tworzeniu “Mechanical Animals” Marilyn Manson i “Adore” The Smashing Pumpkins w tym samym czasie:

Corgan: On robił “Mechanical Animals”, a ja robiłem “Adore” dosłownie na tej samej ulicy.

Manson: Próbowałem go przekonać do make-upu, a on próbował mnie przekonać, by w mojej muzyce było więcej akordów.

Na temat przedkoncertowych rytuałów Mansona:

Corgan: Jest duża dawka Justina Timberlake’a. Musisz to przyznać.

Manson: Lubię tylko ‘Only When I Walk Away’, bo jest bardzo bezczelne i bluesowe.

Całą konferencję możecie obejrzeć poniżej:

The Smashing Pumpkins grali ostatnio w składzie z Bradem Wilkiem z Rage Against the Machine oraz z basistą The Killers Markiem Stoermerem, jednak nie wiadomo, czy oni również pojawią się na najbliższych koncertach. Podczas ich ostatniej trasy, która promowała album “Monuments to an Elegy” Marilyn Manson pojawił się na scenie na koncercie w Londynie, gdzie artyści wspólnie wykonali ‘Third Day of a Seven Day Binge’ oraz ‘Ava Adore’. Wydarzenie możecie zobaczyć poniżej:

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!