Smashing Pumpkins: D’Arcy nie weźmie udziału w reaktywacji

0

Zapowiadany wielki powrót Smashing Pumpkins, którzy po prawie 20 latach znów mieliby wystąpić w oryginalnym składzie, będzie jednak niepełny. W reaktywacji nie weźmie udziału basistka D’Arcy Wretzky, która w tekstowej rozmowie z BlastEcho napisała:

Przepraszam wszystkich fanów Smashing Pumpkins, którzy są podekscytowani nadchodzącą trasą i powrotem oryginalnych członków zespołu. Wiem, że to duże rozczarowanie, także dla mnie, ale to się nie stanie [ze mną]. Dowiedziałam się wczoraj, że zespół zadecydował, by działać z innym basistą.

Według D’Arcy grupa ruszy w trasę jeszcze tego lata. Po tym wyznaniu wrzuciła ona na swojego facebooka serię postów, że jej konto zostało zhakowane i ktoś się pod nią podszywa:

Obecnie Smashing Pumpkins są w studio Village Recorder w Los Angeles, gdzie nagrywają nowy materiał w składzie Billy Corgan, Jimmy Chamberlin, James Iha i Jeff Schroeder. Schroeder to gitarzysta, który towarzyszy Corganowi od czasów reaktywacji SP w 2005 roku i trasy promującej płytę “Zeitgeist”. Towarzyszy im długoletni producent Howard Willing. Według Billy’ego zespół zarejestrował 17 utworów.

 

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!