Testament: “Mogliśmy należeć do Wielkiej Czwórki, ale znaleźliśmy się w nieodpowiednim miejscu i czasie”

0

Z pewnością dla wielu zespołów należenie do zaszczytnego grona Wielkiej Czwórki to swego rodzaju honor. Przyjmuje się, że to grupa, która wywarła największy wpływ w dziedzinie thrash metalu, a należą do nich: Metallica, Slayer, Megadeth oraz Anthrax. Czy inne zespoły im zazdroszczą i mają żal, że nie znalazły się w tym gronie? O tym, w rozmowie z  Music Mania Podcast, frontman Testament – Chuck Billy:

Czy to sprawiedliwe? Cóż, trudno powiedzieć. Kiedy mówisz o Wielkiej Czwórce, to masz na myśli lata 80, co jest prawidłowe. Wtedy narodziło się to, co rozumiemy pod tym pojęciem. Te cztery zespoły były największymi grupami naszej ery. W tamtym czasie wszystkie były na wyżynach swoich możliwości, a zainteresowanie tym rodzajem muzyki znacznie większe. Na początku lat 90 to grunge przejął scenę i zaczął nią rządzić, a wszystkie zespoły, takie jak: Exodus, Overkill i reszta poszły w odstawkę i straciły ten impet, ponieważ przemysł muzyczny zmienił swój format. Więc jeśli mówią, że Wielką Czwórką jest Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax, mają rację. My byliśmy następną generacją Czwórki. [Śmiech] Jednak znaleźliśmy się w złym czasie i miejscu.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.