Nekrofilth: Recenzja EPki „Love Me Like A Reptile”

0

Jeśli po ujrzeniu tytułu tej EPki wasze myśli kierują się ku utworowi pewnego kultowego zespołu z jego klasycznego albumu, to dobrze odgadliście. Ten materiał to nic innego jak hołd dla wykonawców, których ekipa Nekrofilth najwidoczniej lubi.

Zresztą nie może być chyba inaczej, gdyż trio z Denver zasuwa death/thrash metal wymieszany z punkiem i hardcorem, więc zamieszczone na winylowej siedmiocalówce cztery covery pasują jak ulał do Nekrofilth.

Na pierwszy ogień idzie wspomniany ‘Love Me Like A Reptile’ Motörhead, który pierwotnie znalazł się na albumie „Ace Of Spades” nagranym w klasycznym składzie – Lemmy Kilmister, Eddie „Fast” Clarke, Phil „Philty Animal” Taylor. W wykonaniu Nekrofilth brzmi naprawdę świetnie. Jest brudny, zagrany z jajem i ma ten rock and rollowy klimat. Wokalista/gitarzysta, Zack Rose, wykrzykuje pełną gębą tekst, co sprawia, że ten utwór brzmi, jakby go wykonywała banda obłąkanych pacjentów z jakiegoś ośrodka dla „sprawnych na umyśle inaczej”. ‘Love Me Like A Reptile’ zajmuje pierwszą stronę siedmiocalówki. A co znajduje się na drugiej?

Otwiera ją przeróbka ‘Media Person’ Rudimentary Peni, brytyjskiego zespołu parającego się punk rockiem i hardcorem. To szybki strzał trwający prawie minutę. Jednak nie jest to najkrótsza kompozycja na tej EPce, ale o tym za chwilę. Po niej przychodzi czas na wałek z repertuaru Mortician – ‘Zombie Apocalypse’. Jest więc ciężko i jest też porządne kopnięcie. Całość zamyka najkrótszy, bo trwający 25 sekund, cover szwedzkiej hardcorowo punkowej załogi Mob 47 ‘Det är Upp Till Oss’.

Może i ta EPka nie grzeszy długością – trwa zaledwie siedem minut – ale radości ze słuchania jest wiele. Dla miłośników takiego brudnego grania i Nekrofilth to pierwszorzędne wydawnictwo. Na winylu ukaże się 12 lipca. Zachęcam do sięgnięcia po ten materiał, albowiem amerykanie dobrze przygotowali te cztery dania.

www.facebook.com/nekrofilth

www.hellsheadbangers.com

1. Love Me Like A Reptile (Motörhead cover)
2. Media Person (Rudimentary Peni cover)
3. Zombie Apocalypse (Mortician Cover)
4. Det är Upp Till Oss (Mob 47 cover)

Wyro(c)k

90%
90%
Ace of Spades

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

 • PIERWSZE WRAŻENIE
  9
 • INSTRUMENTARIUM
  9
 • WOKAL
  9
 • BRZMIENIE
  8.5
 • REPEAT MODE
  9.5
 • Oceny czytelników (0 głosów)
  0
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/