Tobias Forge (Ghost) o Metallice: “Przestali być odległymi idolami, stali się mentorami”

0

W 2019 roku Metallica powróci do Europy w ramach kolejnej części trasy WorldWired Tour. Zespołowi towarzyszyć będzie zyskująca coraz większą popularność grupa Ghost.

W niedawnym wywiadzie, udzielonym American Forces Network, lider Ghost – Tobias Forge przyznał, że wspólna trasa z Metalliką jest dla niego ważnym wydarzeniem:

Jestem bardzo podekscytowany. Wszyscy dorastaliśmy słuchając Metalliki, która nie tylko jest jednym z moich ulubionych zespołów, ale także jednym z powodów dla których to robię. Oczywiście wiele to dla nas znaczy. W ostatnich latach przestali być odległymi idolami, a stali się mentorami. Są bardzo pomocni. Graliśmy z nimi już wcześniej, ale były to raczej pojedyncze występy. Możliwość zrobienia pełnej trasy po Europejskich stadionach jest dla nas zdecydowanie czymś wielkim.

Sympatia między tymi dwoma zespołami działa w obie strony. Nie od dziś wiadomo, że jednym z fanów Ghost jest sam James Hetfield. Udowadniają to liczne filmy przedstawiające frontmana Metalliki bawiącego się na koncertach Szwedów. Jakiś czas temu pojawiło się także nagranie z Tuning Roomu, na którym Papa Het gra (lub przynajmniej próbuje grać) jeden z największych przebojów Ghost – utwór “Cirice”.

 

Metallica, w towarzystwie grup Ghost i Bokassa, wystąpi 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Znalezione obrazy dla zapytania metallica ghost

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik Thrashu i klasycznego Heavy Metalu. Nie pogardzi także dobrym rockiem, a nawet lżejszymi brzmieniami. Fan Metalliki odkąd tylko sięga pamięcią. Absolutnie zakochany w „...And Justice for All" i prawdopodobnie największy na świecie fan Black Sabbath.