Necros Christos, Ascension i Venenum na 2 koncertach w Polsce

0

“Three Altars Burning” to wspólna trasa Necros Christos, Ascension i Venenum, która zawita do Polski na dwa koncerty w lutym, odpowiednio do Krakowa (Zet Pe Te) i Poznania (U Bazyla).

13.02. Kraków, Zet Pe Te DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

14.02. Poznań, U Bazyla DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

bilety:

  • 60zł (przedsprzedaż)
  • 70zł (w dniu koncertu)

dostępne na lefthandsounds.org/bilety, w Metal Shop (Kraków) i Rock Long Luck (Poznań)

Necros Christos (death metal, Niemcy)

Kiedy spora część sceny ekstremalnej bezskutecznie stara się roztoczyć wokół siebie aurę kultu, Necros Christos tę aurę po prostu posiada. Od samego początku na pozycji liderów, a nie naśladowców, Niemcy stworzyli swoją charakterystyczną odmianę Death Metalu, w której słychać tak uniwersalne inspiracje jak Morbid Angel, Candlemass czy Metallica. Majestat, uduchowienie, biblijny sznyt i odór śmierci – te wszystkie cechy wyróżniały twórczość Mors Dalosa Ra i kompanów na przestrzeni niemal dwóch dekad działalności. Album „Domedon Doxomedon” to ostatnie, pożegnalne dzieło w dyskografii Necros Christos i przynosi 112 minut muzyki przesiąkniętej ciemnością.

Ascension (black metal, Niemcy)

Twórcy jednego ze współczesnych klasyków black metalu, płyty “Consolamentum” (2010), wrócili w zeszłym roku z trzecim albumem “Under Ether”. Jego zawartość potwierdza pozycję Ascension jako zespołu ortodoksyjnie blackmetalowego, ale zarazem dalekowzrocznego, który coraz wyżej zawiesza sobie jakościową poprzeczkę i pragnie przekraczać kolejne twórcze granice, łącznie z tymi gatunkowymi. Analogowe brzmienie, bogate kompozycje i silna samoświadomość zapewniły wydawnictwu dobry odbiór przez fanów i krytykę. Najwyższy czas, by zmierzyć się z “Under Ether” na żywo!

Venenum (black/heavy metal, Niemcy)

Już za sprawą imiennej EP’ki z 2011, bawarski skład zaistniał jako jeden z najbardziej obiecujących, młodych reprezentantów Death Metalu na Starym Kontynencie. Po jej premierze nastało sześć lat ciszy, po których Venenum powrócili znakomitym debiutem „Trance of Death”. Kompozycyjny rozmach, zaraźliwa atmosfera, psychodeliczny sznyt sprawiły, że album pozostaje jednym z najciekawszych wydawnictw spod znaku Metalu Śmierci ostatnich lat. Tym bardziej warto doświadczyć Venenum na żywo.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."