Kirk Hammett: “Solówki w Metallice są potrzebne!”

0

W nowym, angielskim Metal Hammerze gitarzysta Metalliki wspomniał czasy “St. Anger” i wypowiedział się odnośnie roli solówek w muzyce zespołu:

Myślę, że w tamtym czasie było to odpowiednie [aby nie umieszczać solówek na “St. Anger”], ale patrząc wstecz, teraz takie mi się nie wydaje! Myślę, że odpowiedź zwrotna dla tamtego albumu była taka, że solówki w Metallice są potrzebne! Ludzie chcą ich słuchać. Dla mnie było to dziwne usprawiedliwienie.

Kirk wyraził również swoje zdanie odnośnie problemów finansowych Gibsona:

Nie wiem o co chodzi, ale ludzie wydają się widzieć gitarę w innym świetle i wolą pieprzone samplery czy coś innego. Może to znak czasów. Jak z każdym instrumentem, jest czas kiedy wychodzi z mody. We wczesnych latach 80-tych gitara nie była tak popularna jak stała się znów w połowie lat 80-tych, więc zobaczymy co się stanie z entuzjazmem tworzenia muzyki za pomocą gitary. Dla mnie to smutne, ale mam nadzieję, że Gibson przetrwa. Mają przeszłość.

Na temat gitar Kirka Hammetta poczytacie tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!