Metallica otrzymała nagrodę Polar Music Prize

0

Amerykanie jako pierwszy metalowy zespół otrzymali prestiżową nagrodę Polar Music Prize za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Przed Metallicą otrzymały ją takie gwiazdy jak Led Zeppelin, B.B. King, Patti Smith, Bob Dylan czy Pink Floyd. Na gali wręczenia nagród w Sztokholmie nagrodę z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa odebrali Lars Ulrich i Robert Trujillo. Podczas uroczystości Metallicę zapowiedzieli muzycy Deep Purple – Ian Paice i Roger Glover:

W późnych latach 80-tych mieliśmy już ugruntowaną pozycję, graliśmy na jakimś dużym festiwalu w Anglii. I będąc za kulisami usłyszałem grający na scenie zespół i pomyślałem: “Kto to gra?”. To była Metallica. Słyszałem o nich, ale nic nie wiedziałem o nich. Poszedłem więc na bok sceny, żeby ich zobaczyć i pomyślałem: “Tak, tu się dzieje.”. Publliczność śpiewała każde słowo razem z zespołem, to mi bardzo zaimponowało. Gdy twoja muzyka porusza tak wielu ludzi, wtedy naprawdę jest to coś wyjątkowego.

W trakcie uroczystości odbył się również koncert, w trakcie którego m.in. frontman Ghost – Tobias Forge (Cardinal Copia), Candlemass, Mikkey Dee, Dennis Lyxzén i Loney Dear wykonali covery utworów Metalliki – poniżej możecie obejrzeć oficjalne nagrania z koncertu.

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.