Sunnata: Premiera “Outlands” odbędzie się już za tydzień!

0

Premiera najnowszej płyty Sunnaty odbędzie się już za tydzień! “Outlands” – bo tak zostało zatytułowane wydawnictwo, ukaże się w najbliższy piątek (23 marca) i jak zapowiada warszawska formacja, będzie ewolucją w dyskografii, a także prezentacją innej twarzy Sunnaty (“brzmienie zostało bardziej popchnięte w kierunku współczesnej psychodelii, połączonej z silnymi wpływami lat 90. oraz odrobiną rytualizmu i brzmień doom w tle”). 

Opis ten doskonale odzwierciedla tytułowy singiel – jedyny dotychczas udostępniony:

Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio, z kolei za miks i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z Satanic Audio. Oprawą graficzną zajął się niezawodny Maciej Kamuda – polski grafik, który współpracował z kapelą także przy okazji poprzednich wydawnictw!

Dyskografię formacji zamyka wydana w 2016 roku “Zorya”, która została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, jak i dziennikarzy! Od tego momentu grupa zdążyła zagrać wiele koncertów, także poza granicami kraju (mowa o europejskiej trasie w 2016 roku). W listopadzie ubiegłego roku Sunnata wraz z Materią oraz Tides From Nebula ruszyła w trasę po Polsce, zapraszamy do fotorelacji z krakowskiego koncertu!

Najbliższą okazją do usłyszenia muzyków na żywo będzie Release Party z okazji wydania “Outlands”. Kapela w towarzystwie ROSK oraz Black Tundra zagra 25 marca w warszawskiej Hydrozagadce. Z pewnością szykuje się więc wieczór pełen psychodelii, transowego i ciężkiego grania – a przede wszystkim wypełniony po brzegi premierowymi kompozycjami! 

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.