Bill Kelliher (Mastodon): “Nikt nie bierze Grammy poważnie, bo co roku wygrywają te same osoby”

0

Mimo że Mastodon wygrał w tym roku w jednej z kategorii Grammy, to najwyraźniej nie ma o tej imprezie najlepszego zdania. Nie jest to zresztą jedyna negatywna opinia na jej temat. Gitarzysta zespołu wspomina rozdanie z 2015 roku, kiedy Mastodon, Slipknot, Anthrax oraz Motorhead przegrały walkę z  Tenacious D w kategorii Najlepszego Metalowego Wykonania. Bill tłumaczył w wywiadzie z  The Sydney Morning Herald:

Grammy jest dziwne. W 2015 roku wydawało mi się, że dołączenie tam będzie dla mnie jakąś szansą na wejście do tej społeczności. Ale tak naprawdę nikt nie bierze tych nagród poważnie, bo co roku wygrywają, kurwa, ci sami. To wygląda tak, że: “O, spójrz, znowu Dave Grohl!”. W 2015 roku przegraliśmy z Tenacious D, To było trochę jak kop w jaja, bo oni są w końcu duetem komediowym. Ale tak już wygląda Grammy. Próbują tworzyć taki wizerunek. Potrzebują młodszych głosujących, a tymczasem przeciętny głosujący to jakiś 65-latek, który nigdy o nas nie słyszał, więc głosuje na Iron Maiden czy Foo Fighters.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.