Mastodon: Bill Kelliher opowiada o nowym utworze i nie tylko

0

Bill Kelliher, gitarzysta zespołu Mastodon, razem z wokalistą i gitarzystą Gojiry, Joe Duplantierem, oraz wokalistą zespołu Kvelertak, Erlendem Hjelvikiem, udzielił wywiadu portalowi ARTISTdirect.com, w którym odpowiedział na parę pytań. Przetłumaczyliśmy dla Was najciekawsze wypowiedzi:

O pierwszym koncercie metalowym, na który się wybrał:

Moim pierwszym w życiu koncertem był występ Aerosmith, jakoś w 1985 roku. Wtedy to był dla mnie metal. Nie był dokładnie taki jak ten, który znamy dzisiaj, ale wtedy dla mnie to było naprawdę ciężkie. Pierwszym, prawdziwym metalowym koncertem jaki widziałem, był najprawdopodobniej gig Metalliki podczas trasy “…And Justice For All Tour”.  To było genialne. Być nastolatkiem i widzieć na scenie swoich idoli, Jamesa Hetfielda i Kirka Hammetta, niesamowite. Byłem wtedy w college’u i mówiłem sobie: “Marnuję tu swój czas. Powinienem być teraz na scenie robiąc to samo co oni!”. 20 lat później to się dzieje naprawdę.

O utworze, który najwięcej dla niego znaczy:

Powiedziałbym, że jest to coś z naszego nowego albumu. Mamy utwór zatytułowany ‘High Road’, ja napisałem muzykę, a Brann Dailor [perkusista Mastodon – przyp. red.]tekst. Myślę, że wydamy go na singlu. To jest riff, który napisałem w czasie gdy byłem trzeźwy. Bardzo mi się podobał. Napisałem go na sygnaturze Jamesa Hetfielda, ESP Snakebyte. Siedziałem w moim pokoju hotelowym w Luksemburgu, bo mieliśmy tam parę dni wolnych. To bardzo prosty, łatwy i ciężki riff. Nie sądziłem, że komukolwiek się spodoba, ale Brann powiedział: “Słyszę tu naprawdę dobre wokale!”. On rozkwitł w potężny sześciominutowy utwór z fajnymi partiami prowadzącymi. To nie są solówki, ale partie w środku utworu, które go łączą. To jest coś nad czym ciężko pracowałem. Jest nowe i świeże. Jestem podekscytowany tym, że ujrzy światło dzienne i inni będą mogli to usłyszeć, i wyrazić swoje opinie.

Mastodon: Bill Kelliher o nowym utworze i nie tylko

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.