Mastodon odpowiada internetowym trollom i hejterom

0

Amerykanie po wydaniu 7 studyjnego albumu zatytułowanego “Emperor of Sand” zbierają ambiwalentne recenzje. Wielu fanów nie potrafi zaakceptować drogi, którą Mastodon obrał wydając taki singiel jak “Show Yourself”. W rozmowie z The Pulse Of Radio Troy Sanders (basista) i Bill Kelliher (gitarzysta) zaatakowali swoich krytyków.

Nasi fani są stuknięci – zaczął Kelliher. Rozbierają każdy utwór na części pierwsze. Sekunda po sekundzie, analizują każde słowo, kto co śpiewa, dlaczego dany kawałek nie brzmi jak poprzedni. Twierdzą, że skoro są inne, to nie mogą być dobre. Czytam te wszystkie komentarze w internecie, gdzie ludzie piszą, że sprzedaliśmy się poprzez takie utwory jak ‘Show Yourself’. Kim oni kurwa są? Co mają na myśli mówiąc, że się sprzedaliśmy? Zawsze będę grał taką muzykę, jaką będę chciał! Jeśli będziemy mieć ochotę, to wydamy popowy album. Nie odpowiadam przed nikim poza moimi kumplami z zespołu i żoną.

Gitarzysta poruszył także temat tak zwanych internetowych trolli:

Ci ludzie śledzą nasze fanpage i wypisują tam same brednie. Próbujecie być fajni? Zawsze wyobrażam sobie wtedy 14-letniego pryszczatego chłopaka siedzącego przed komputerem w samych gaciach. Gdzie jest twój zespół, w którym grasz przez 17 lat? Gdzie twoje certyfikaty z Grammy?

Pomimo krytyki singiel “Show Yourself” znalazł się na 8 miejscu rockowej listy przebojów. Jest to najwyższe miejsce w historii zespołu.

A już w lipcu Mastodon wystąpi w Gdańsku.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."