Smashing Pumpkins zaskakują nową muzyką

0

The Smashing Pumpkins przygotowują się do wydania nowej płyty. Kontynuacja “Shiny and Oh So Bright Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun.” według przecieków będzie nosić tytuł “Shiny and Oh So Bright Vol. 1 / LP: The Rift and the Rabble” i ukaże się jeszcze w tym roku.

Na stronie zespołu opublikowane zostało odliczanie do paru wydarzeń. Pierwsze właśnie się zakończyło i oznaczało premierę dwóch nowych utworów – ‘Cyr’ oraz ‘The Colour of Love’. Kawałki są wielkim zaskoczeniem jeżeli chodzi o kierunek muzyczny – są utrzymane w synthpopowym, coldwave’owym klimacie lat 80-tych. Te wpływy w muzyce Smashing Pumpkins były już wcześniej widoczne, ale nigdy w takiej skali.

Oba kawałki są już dostępne w serwisach streamingowych i na YouTube, natomiast wideo do ‘Cyr’ będzie miało premierę dzisiaj o 15.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!