Smashing Pumpkins zagrali pierwszy koncert w nowym-starym składzie

0

Smashing Pumpkins przygotowują się do trasy koncertowej po największych halach USA. Po latach eksperymentów Billy’ego Corgana w tym roku zespół miał zostać wreszcie reaktywowany w oryginalnym składzie. W końcu jednak, ze względu na konflikt, nie znalazło się w nim miejsce dla basistki D’Arcy. Obecnie skład stanowią oryginalni członkowie Billy Corgan, James Iha i Jimmy Chamberlin oraz dodatkowo Jeff Schroeder, długoletni gitarzysta grupy od czasów płyty “Zeitgeist”. Stanowisko basisty zajął syn Petera Hooka, Jack Bates, jednak nie jest on oficjalnym członkiem zespołu.

Wczoraj Smashing Pumpkins zagrali pierwszy pełny koncert w takiej konfiguracji personalnej. Zespół wystąpił w małym, choć legendarnym klubie Troubadour w Los Angeles gdzie zaczynali karierę m.in. Guns N’ Roses. Został on ogłoszony dzień wcześniej, a bilety w cenie niespełna 20$ można było dostać m.in. w sklepie płytowym Amoeba, przed którym ustawiła się gigantyczna kolejka. Szczęśliwcy, którym udało się dostać na koncert mieli zakaz robienia zdjęć i używania telefonów komórkowych. Parę zdjęć opublikowano jedynie w serwisach społecznościowych Smashing Pumpkins.

The Troubadour. Los Angeles. 6/27.

Opublikowany przez The Smashing Pumpkins Środa, 27 czerwca 2018

The Troubadour. Los Angeles. 6/27

Opublikowany przez The Smashing Pumpkins Środa, 27 czerwca 2018

Nadchodząca trasa Shiny and Oh So Bright Tour zgodnie z zapowiedziami ma być celebracją twórczości z lat 1991-2000. Tak też było na wczorajszym koncercie. Oprócz starych utworów został zagrany jeden nowy kawałek, ‘Solara’, zaprezentowany wcześniej w programie Jimmy’ego Fallona oraz u Howarda Sterna.

Smashing Pumpkins już od połowy lipca ruszają w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Potrwa ona do początku września. Następnie grupa planuje podbój Europy. Do tej pory zostały ogłoszone jedynie dwa koncerty – 16 października w Londynie i 18 w Bolonii. 

The Smashing Pumpkins Setlist Troubadour, West Hollywood, CA, USA 2018, Shiny And Oh So Bright

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!