Saxon rozpoczął nagrywanie 23. albumu

0

Wokalista poinformował swoich fanów o ostatnich działaniach kapeli poprzez wideo na Twitterze. Warto podkreślić, że była to pierwsza aktywność od czasu niespodziewanej operacji serca artysty.

Chciałbym podziękować, za wszystkie wspaniałe wiadomości, które od was otrzymałem. Dziękuję wam z całego serca. Wasze wsparcie podniosło mnie niesamowicie na duchu. Czuję się w porządku, dalej jestem konkretnie obolały po operacji, jednak jest to w miarę oczywiste. Mój oddech dalej nie jest taki jaki powinien być, jednak mój stan polepsza się z dnia na dzień. Codziennie wychodzę na spacery, które zaczynają być coraz dłuższe, odważę się o stwierdzenie, że jestem dobrej myśli (…) Nigel rozpoczął już nagrywanie perkusji w Niemczech. Za tydzień Paul oraz Doug zamierzają wziąć się za gitary. Pracę z wokalem planujemy uplasować na styczeń, albo luty. Z całą pewnością termin ten pomoże w moim powrocie do zdrowia.

Byford stwierdził również, że jego długo oczekiwany solowy album jest już „zakończony” jednak nie postanowił udzielić dokładniejszych informacji.

Saxon zmuszony był przesunąć wszystkie swoje koncerty ogłoszone na 2019 ze względu na tragiczny stan Biffa. Lekarze stwierdzili jasno, że jego serce może nie sprostać kolejnej trasie koncertowej. Życzymy szybkiej rekonwalescencji oraz czekamy z niecierpliwością na kolejną płytę grupy.

Udostępnij to

O autorze

Michał Michalak

Dziwny typ, który nie widzi niczego dziwnego w słuchaniu Crystal Castles po wielogodzinnych sesjach z black metalem na głośnikach. Miłośnik wszelako pojętej muzyki, który nie będzie miał problemu ze znalezieniem czegoś co przypadnie mu do gustu w każdym gatunku muzycznym. Metalem zajarany od 13 roku życia kiedy to po raz pierwszy usłyszał Mayhem i Darkthrone.