Saxon wyda specjalną kolekcję winyli z lat 1990- 2009

0

Obecnie coraz więcej zespołów postanawia wydawać swoje nagrania na winylach jak za dawnych dobrych czasów. Tak też zrobił brytyjski Saxon, który ogłosił właśnie, że wypuści box-set “Eagles & Dragons”. Pakiet ukaże się 18 marca dzięki wytwórni Deamon Records i będzie zawierał 9 albumów grupy z lat 1991- 2009 wydanych na 180g winylach z wkładką zawierającą teksty. Wszystkie kopie będą ręcznie numerowane. Okładka jest z kolei dziełem Paula Gregory’ego, który jest autorem większości szat graficznych kapeli. Pierwsze 500 egzemplarzy zostanie osobiście podpisane przez Biffa Byforda.

Wokalista grupy opowiedział w kilku słowach o tym niezwykłym wydawnictwie:

Myślę, że ta kolekcja przypadnie do gustu szczególnie młodszym fanom, którzy sięgają po płyty winylowe. Nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla kolekcjonerów… Składają się na nią wspaniałe płyty nagrane na winylu najlepszej jakości, więc będą brzmieć świetnie.

Muzyk wyjaśnia również motywy wypuszczenia tej kolekcji:

Wytwórnia SPV GmBH straciła do nich prawa autorskie, a ponieważ Demon mieli już „Solid Ball of Rock”, jasne było, że chcieli mieć u siebie resztę wydawnictw. Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby wydać je w specjalnej serii na winylu.

1990- Solid Ball of Rock
1992- Forever Free
1995 Dogs of War
1997- Unleash The Beast
1999- Metalhead
2001- Killing Ground
2004 Lionhearet
2007- The Inner Santum
2009- Into The Labirynth

Na YouTubie można znaleźć również trailer promujący “Eagles & Dragons”:

Udostępnij to

O autorze

Damian Piechota

Metalowy esteta z duszą punkowca. Rozmiłowany w klasyce, aczkolwiek niestroniący od muzycznych eksperymentów. Na ogół interesuje się historią metalu i wszystkiego, co z nim związane, jednak bacznie przyglądam się również, temu co jest teraz. Jeśli chcecie pogadać o muzyce, to walcie śmiało, a na pewno odpiszę.