Metallica zostanie uhonorowana prestiżową nagrodą Polar Music

0

Wiadomość została ogłoszona w środę (14 lutego) w ratuszu sztokholmskim przez Alfonsa Karabudę, przewodniczącego komitetu przyznającego nagrodę Polar Music.

Przedsięwzięcie zostało podjęte w 1989 roku przez Stiga “Stikkana” Andersona, menedżera i wydawcę muzycznego zespołu ABBA. Nagroda po raz pierwszy została przyznana w 1992 roku.

Każdy z członków zespołu wyraził swoją wdzięczność. Perkusista Metalliki, Lars Ulrich, skomentował sytuację:

Otrzymanie nagrody Polar Music jest niesamowitą rzeczą, która stawia nas w znakomitej pozycji, jest to świetne podsumowanie wszystkiego, co Metallica zrobiła przez ostatnie 35 lat. Jednocześnie czujemy, że jesteśmy w doskonałej formie, a przed nami wiele dobrych lat, dziękuję bardzo.

James Hetfield dodał:

Czuję się bardzo zaszczycony, znajdując się w grupie z innymi, którzy przyjęli nagrodę Polar Music. Jako ja i jako Metallica jestem wdzięczny, że stanie się to częścią naszej historii. Dziękuję.

Robert Trujillo także wyraził swoje podziękowania:

Otrzymanie nagrody Polar Music to wielki zaszczyt, tym bardziej, że dzielę ją z poprzednimi laureatami, takimi jak Joni Mitchell, Keith Jarrett i Wayne Shorter, których bardzo podziwiam…Mam nadzieję, że zainspiruje to młodsze pokolenia muzyków do utrzymania muzyki przy życiu.

Jak każdy, to każdy. Oto słowa Kirka Hammetta:

To wiele dla mnie znaczy, ponieważ zostaliśmy dodani do listy wybitnych artystów i muzyków, których szanuję, zostaliśmy docenieni za pracę, którą wykonaliśmy. Wiem, jak ważna jest ta nagroda i jaki to zaszczyt ją dostać.

Nagroda Polar Music jest przyznawana dwóm laureatom rocznie, aby “świętować muzykę we wszystkich jej formach” i “przełamywać muzyczne granice, łącząc ludzi ze wszystkich różnych światów muzycznych”. Każdemu z laureatów zostaje przyznana nagroda pieniężna w wysokości 1 miliona koron.
Ulrich i Trujillo odbiorą wyróżnienie od Jego Wysokości Króla Karola XVI Gustawa 14 czerwca w Grand Hôtel.
Metallica przekaże swoje milion koron organizacji All In My Hands, która zajmuje się wzbogacaniem życia członków społeczności poprzez, między innymi, wspieranie edukacji pracowników i walkę z głodem.

W oświadczeniu o uhonorowaniu Metalliki komisja przyznająca nagrodę Polar Music ogłosiła:

Od czasu emocjonalncyh zamieszek Wagnera i kanonów Czajkowskiego nikt nie stworzył muzyki tak fizycznej i wściekłej, a jednak wciąż tak łatwo dostępnej. Przyspieszone tempo Metalliki przenosi muzykę rockową do miejsc, w których nigdy wcześniej nie była. W świecie Metalliki, zarówno sypialnia nastolatka, jak i sala koncertowa mogą zostać przekształcone w Valhallę, a siła bezkompromisowych albumów zespołu pomogła milionom słuchaczy w przeistoczeniu ich poczucia alienacji w supermoc.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Kiedy życie daje Ci lemoniadę, zrób z niej cytryny. Życie bardzo się zdziwi.