Sabaton pracuje nad nowym albumem

0

Basista Sabaton – Pär Sundström – potwierdził w niedawnym wywiadzie dla Double Kick, że szwedzki zespół metalowy rozpoczął pracę nad materiałem na nowy album studyjny.

To zajmie trochę czasu, ponieważ byliśmy bardzo, bardzo, bardzo zajęci, więc nie możemy nadążyć z tym samym harmonogramem, według którego pracowaliśmy wcześniej, jeśli tak dużo podróżujemy. Gdy świat był mniejszy pod względem tras koncertowych, mogliśmy nadążyć, ponieważ nie było zbyt wielu występów do wykonania i mogliśmy utrzymać wyższe tempo. Ale teraz, kiedy musimy odwiedzić więcej miejsc, to naturalne, że napisanie albumu zajmuje trochę więcej czasu, ale pracujemy nad nim i się pojawi. Dlatego teraz pracujemy trochę wolniej. 

Wokalista zespołu – Joakim Brodén – powiedział Metal Wani, że jest wiele słynnych wojen i bitew, o których chciałby w przyszłości napisać.

Mamy pomysły, które starczyłyby na wiele albumów i pomysły na motywy do kilku. Jednak zawsze zaczynamy od muzyki. Trzymamy się tego cały czas, a potem patrzymy, gdzie nas to zaprowadzi. To znaczy, że w pewnym sensie muzyka wybiera tematy piosenek.

Ósmy album Sabaton, “The Last Stand”, został wydany w sierpniu 2016 roku za pośrednictwem Nuclear Blast. Zespół rozpoczął niedawno trasę koncertową z udziałem thrashowców z Kreator.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Kiedy życie daje Ci lemoniadę, zrób z niej cytryny. Życie bardzo się zdziwi.