Pär Sundström (Sabaton): “Mamy bardzo dobre pomysły na nowy album”

0

FeMetal TV przeprowadziło ostatnio wywiad z basistą szwedzkiego zespołu Sabaton – Pärem Sundströmem. Zapytany, czy zespół rozpoczął pracę na nowym albumem, odpowiedział:

Następny album wyjdzie prawdopodobnie pod koniec następnego lata, jeśli tylko wszystko dobrze pójdzie. Mamy tematy, mamy plany, ale nie możemy jeszcze o tym mówić. To wszystko ciągle musi pozostać tajemnicą. Nie chcemy też zapowiadać czegoś, co jeszcze może ulec zmianie. Nie napisaliśmy jeszcze żadnej piosenki. Mamy pomysły, bardzo dobre pomysły. Jesteśmy w trakcie trasy koncertowej i dość ciężko jest tworzyć teraz nową muzykę. Przynajmniej dla nas to skomplikowane. Pracę nad utworami zaczniemy jesienią.

Poprzedni album Sabatonu “Heroes” sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w 3100 kopiach w pierwszym tygodniu, co dało mu 99. miejsce na liście Billboardu. W rodzimym kraju sprzedano zaś 20 000 płyt. Edycja limitowana albumu zawierała pięć dodatkowych piosenek, w tym covery takich zespołów jak Metallica czy Battle Beast.

Udostępnij to

O autorze

Misha

Z powołania książkoholik, z zamiłowania blogerka. Jako smarkacz zakochałam się w takich zespołach jak Queen czy Pink Floyd, a później tych miłości przybywało. Choć nie ograniczam się w gatunkach to rock zajął najwięcej miejsca w moim sercu. Uwielbiam go słuchać i czytać o nim, jedynie grać nie potrafię, ale wszystko przede mną.