Metallica odwołuje koncerty – oświadczenie Jamesa Hetfielda

0

Jak wiemy, James Hetfield po zakończeniu przez Metallikę zeszłorocznej europejskiej trasy oraz zagraniu dwóch koncertów S&M2 w San Francisco udał się na odwyk. Zespół odwołał wtedy trasę po Australii, natomiast ogłosił obecność na amerykańskich festiwalach Rockville, Epicenter, Sonic Temple i Louder Than Life. Dwa ostatnie właśnie zostały usunięte z planów Metalliki. Hetfield wydał oświadczenie, w których tłumaczy sytuację:

Droga Rodzino Metalliki,

Piszę to z bólem, ale musicie wiedzieć, że nie dam rady pojawić się na Sonic Temple w Columbus i Louder Than Life in Louisville w tym roku. W tym czasie mam bardzo ważne spotkania na drodze do trzeźwości, jako część mojego powrotu do zdrowia, które nie mogą zostać przesunięte. Przepraszam wszystkich fanów, którzy kupili bilety na te festiwale. Pracujemy z promotorami, by zorganizować zwroty biletów bądź wymianę. To oświadczenie ma na celu powiedzieć “przepraszam” każdemu z was. Prawda jest taka, że nie dbałem o zdrowie podczas zeszłorocznej trasy, a teraz wiem, że moje zdrowie psychiczne jest na pierwszym miejscu. To może zabrzmieć jak oczywistość, ale nie chciałem zawieźć zespołu i rodziny Metalliki i poszedłem na ugodę.

Patrząc na jasną stronę, moja terapia idzie dobrze. Było to dla mnie konieczne, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe.

Chciałbym podkreślić, że zespół zagra wszystkie inne koncerty zaplanowane na 2020 rok.

Czekam na powrót do grania i spotkanie wszystkich naszych południowoamerykańskich fanów na trasie w kwietniu. I oczywiście na koncerty Epicenter w Charlotte, Welcome to Rockville w Daytona i Aftershock w Sacramento. Na każdym z tych festiwali zagramy dwa różne zestawy utworów.

Poza 2020 rokiem, jestem optymistą dzięki wszystkim pozdrowieniom, jakie otrzymałem i wobec tego, co przyniesie przyszłość. Doceniam wszystkie modlitwy i wsparcie od każdego, odkąd poszedłem na odwyk zeszłego września. Jak ćma do ognia, bycie człowiekiem przy takiej karierze ma ogromne wyzwania i może być trudne. Wasze zrozumienie pomoże w powrocie do zdrowia.

– James

Ogłoszono już, że na festiwalu Sonic Temple zamiast Metalliki zagrają Tool oraz Red Hot Chili Peppers. Headlinerzy Louder Than Life mają zostać podani wkrótce. Tymczasem czekamy na powrót Jamesa na scenę już w kwietniu i życzymy zdrowia!

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!