Kirk Hammett wystąpił na koncercie w hołdzie Peterowi Greenowi

0

25 lutego gitarzysta Metalliki wystąpił na koncercie hołdującym współzałożycielowi Fleetwood Mac, Peter Greenowi w londyńskim Palladium. Pozostałymi gwiazdami wydarzenia byli m.in. drugi współzałożyciel Fleetwood Mac, Mick Fleetwood, a także Billy Gibbons, David Gilmour, Jonny Lang, Andy Fairweather Low, John Mayall, Christine McVie, Zak Starkey, Steven Tyler i Bill Wyman.

Fleetwood skomentował:

Koncert jest obchodem tych wczesnych, bluesowych dni, w których wszyscy zaczynaliśmy, i ważne jest, aby rozpoznać głęboki wpływ Petera i wczesnego Fleetwood Mac na świat muzyki. Peter był moim największym mentorem i z wielką radością składam hołd jego niesamowitemu talentowi. Jestem zaszczycony, że mogę dzielić scenę z niektórymi z wielu artystów, których Peter inspirował przez lata i którzy podzielają mój wielki szacunek dla tego niezwykłego muzyka.

Przed koncert Hammett zamieścił na swojej stronie internetowej post, w którym napisał:

Jestem zaszczycony, że mogę wziąć udział w Peter Green Celebration Show organizowanym przez Micka Fleetwooda w londyńskim Palladium. Pomiędzy Mickiem, Billym Gibbonsem i Davidem Gilmourem będę w obecności kilku surowych legend, i prawdę mówiąc, jestem przez to kompletnie zestresowany. Kiedy nabyłem Greenie (gitara Gibson Les Paul, która kiedyś należała do Petera Greena – przyp. red.), kupiłem ją, bo brzmiała świetnie. To bardzo wyjątkowa gitara. (…) Minęło 50 lat odkąd Peter Green opuścił Fleetwood Mac, ten koncert był w planach, ale nikt nie zadzwonił do mnie, dopóki Ross Halfin (słynny fotograf koncertowy – przyp. red.) nie zadzwonił do menedżera Micka Fleetwooda i nie poinformował go o tym, że posiadam gitarę Petera i nie zasugerował, że powinienem być częścią tego wydarzenia. Więc Mick skontaktował się ze mną na początku trasy ‘Hardwired…’ i zapytał czy jestem zainteresowany zrobieniem tego hołdu dla Petera Greena. W tym czasie musiałem mu powiedzieć, że nie mam pojęcia, jak będzie wyglądał mój grafik z Metallicą, ponieważ byliśmy dosłownie w przededniu naszych pierwszych koncertów na tej trasie. Ale potem minęły trzy lata i ten koncert był już praktycznie zaplanowany. Ross informował mnie na bieżąco o tym, jak to się odbywa, więc skontaktowałam się z Mickiem Fleetwoodem, a on był na tyle łaskawy, że powiedział, że nadal mogę być częścią tego wydarzenia. Więc tak właśnie zagram ‘Green Manalishi’ na koncercie dla Petera Greena!

Setlista koncertu:

01. Rolling Man
02. Homework
03. Dr Brown (featuring Billy Gibbons on vocals and guitar)
04. All Your Love (featuring Billy Gibbons on guitar, Steven Tyler on vocals)
05. Rattlesnake Shake
06. Stop Messin’ Around (featuring Christine McVie on vocals and keyboards)
07. Looking For Somebody (featuring Christine McVie on vocals and keyboards)
08. Sandy Mary (featuring Noel Gallagher)
09. Love That Burns (featuring Noel Gallagher)
10. The World Keeps Turning (featuring Noel Gallagher)
11. Like Crying
12. No Place To Go
13. Station Man (featuring Pete Townshend on guitar and vocals)
14. Man Of The World (featuring Neil Finn on vocals)
15. Oh Well, Part I (featuring Billy Gibbons on guitar, Steven Tyler on vocals)
16. Oh Well, Part II (featuring David Gilmour on guitar)
17. Need Your Love So Bad
18. Black Magic Woman
19. The Sky Is Crying (featuring Jeremy Spencer on guitar and vocals)
20. I Can’t Hold On (featuring Jeremy Spencer on guitar and vocals)
21. The Green Manalishi (With the Two Prong Crown) (featuring Kirk Hammett)
22. Albatross (featuring David Gilmour on lap steel guitar)
23. Shake Your Moneymaker (all-star finale)

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.