Lars Ulrich o tym, czego Metallica nauczyła się dzięki współpracy z Lou Reedem

0

Album “Lulu”, który powstał w 2011 r., to jeden z najbardziej kontrowersyjnych wyborów w historii zespołu. Do dziś zbiera sporo niepochlebnych opinii od fanów. Inaczej jednak na sprawę patrzą sami muzycy. Lars Ulrich, w wywiadzie dla Newsweeka, opowiadał o tym, co Metallica wyniosła z tej współpracy:

Lou jest jedną z tych nieprawdopodobnych, niesamowitych osób, którymi chcesz przesiąknąć. Chcesz być taką gąbką wokół niego. Był tak pięknym artystą. Nauczył nas wiele o życiu chwilą, spontaniczności i wierze w siebie. Pokazał, jak ufać, że to, co robisz, jest wystarczająco dobre, że ma w sobie jakość i nie powinno się tego zmieniać, bo nie ma czegoś takiego jak perfekcja. Bycie w tym świecie przez prawie rok było czymś magicznym. Bardzo za nim tęsknię. To było nieprawdopodobne doświadczenie móc pracować z nim tak kreatywnie, aby stworzyć to nagranie, iść zagrać w telewizji i po prostu znajdować się w pobliżu niego.

Wokalista Metalliki niedawno również wypowiadał się na temat wyborów, także tych bardziej kontrowersyjnych, oraz reakcji fanów na nie.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.