11 rzeczy, które robi Metallica, zamiast pisać nowy album

0

Serwis TeamRock przedstawił listę rzeczy, w jakie zaangażowani byli członkowie Metalliki od czasu wydania “Death Magnetic” w 2008 roku. Wiemy doskonale, że lista ta mogłaby być o wiele dłuższa. W ciągu ostatnich ośmiu lat muzycy angażowali się w przeróżne projekty, pojawiali się na wielu scenach i w ciekawych miejscach. Jedyne co wciąż odkładane jest na później to tworzenie kolejnego albumu.

Nic więc dziwnego, że TeamRock okrzyknął Metallikę mistrzem prokrastynacji. Oto przygotowana przez nich lista tego, co robi Metallica zamiast tworzyć nowy album:

1. Koncertuje na Antarktydzie

To niewątpliwie imponujące osiągnięcie. W grudniu 2013 r. Metallica pokonała 8000 mil by zagrać w plastikowym igloo i stała się w ten sposób jedynym zespołem na świecie, który zagrał na wszystkich kontynentach. Osobiście trudno jest mi przeżyć fakt, że chłopaki zapomnieli o “Trapped Under Ice”.

2. Przekrzykuje klasycznych pianistów

26 stycznia 2014 roku Metallica wystąpiła na scenie z pianistą Lang Lang podczas rozdania Nagród Grammy. Wspólnie muzycy wykonali dość chaotyczną wersję utworu “One”. Mówi się, że właśnie wtedy James Hetfield odkrył swoją nagłą fobię przed fortepianami.

3. Gra hymn narodowy przed rozgrywką San Francisco Giants

Kilka miesięcy po wystąpieniu podczas rozdania Nagród Grammy, James i Kirk pojawili się na stadionie San Francisco Giants’ AT&T Park by tam wykonać hymn USA.

4. Wspiera San Jose Sharks podczas “Metalli-sharks”

Idąc sportowym tropem, w styczniu 2015 roku Metallica odwiedziła San Jose Sharks’ SAP Center by wziąć udział w wydarzeniu nazwanym “Metalli-sharks”. W tym roku również Metallica okazała swoje oddanie drużynie z San Jose organizując tradycyjne już Metallica Night. Co więcej, kibicowała rekinom podczas rozgrywek Stanley Cup, o których piszemy tutaj.

5. Organizuje festiwal horrorów

Nie jest tajemnicą, że Kirk Hammett jest wielkim fanem kina grozy. W 2012 r. opublikował książkę Too Much Horror Business, a później został organizatorem Fear FestEvil, którego druga edycja odbyła się 11 kwietnia zeszłego roku. Aby dodać odrobinę więcej smaczku i dreszczyku, gitarzysta mianował się Kirkiem Von Hammettem.

kirkl

6. Gra na torze podczas X Games

Metallica zaczynała karierę, jako zespół ekstremalny. Czy taka pozostała? Chłopaki chcą to udowodnić i pojawiają się na jednej z największych imprez sportów ekstremalnych w Austin w Teksasie, by tam zagrać hymn (ku zaskoczeniu wszystkich) oraz wykonać kilkanaście utworów. To jest ten moment, kiedy to James i Kirk zagrali The Star-Spangled Banner więcej razy, niż Ronnie. Sad but true.

7. Odwiedza stare śmieci w El Cerrito

W kwietniu tego roku, Metallica została ambasadorem podczas Record Store Day. Z tej okazji zagrała gig w sklepie muzycznym w Berkeley oraz odwiedziła dom, w którym kiedyś pil… mieszkali. Ponadto spotkali się z Majorem miasta i dostali od niego darmowe koszulki. Yay!

8. Wprowadza Deep Purple do Rock And Roll Hall Of Fame

Jak sam tytuł wskazuje, Lars wprowadził swoich idoli do Hall of Fame. Elegancko ubrany perkusista (należy docenić wybór koloru marynarki odpowiedni do okazji) przemawiał ze sceny podniośle, a jednocześnie zabawiając publiczność – nie dziwota, gdyż Lars jest urodzonym mówcą, nie tylko w Metallice.

9. Ponownie gra hymn przed meczem The Giants

Hymnów było naprawdę sporo.

10.  Zostaje twarzą włoskiego domu mody Brioni

News sprzed tygodnia utwierdził nas w przekonaniu, że chłopakom nie można odmówić elegancji. Zwłaszcza gdy występują w nowych garniturach od Brioni. Kampania inspirowana jest kultowym Bohemian Rhapsody i będzie wyświetlana w mediach społecznościowych, pojawi się na bilbordach w Paryżu oraz w The New York Timesie.

11. Wpada na Hillary Clinton

W zeszłą sobotę Hillary Clinton, sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych, po aferze z FBI pojawiła się za kulisami musicalu “Hamilton”. Na backstage’u spotkała Larsa Ulricha z partnerką Jessicą Miller. Uśmiechnięci, pozowali do zdjęć. Ach, ten nasz Lars…

lclinton

Udostępnij to

O autorze

Aleksandra